Hakan Ural'dan ilginç savunma: Erdoğan'ı sevdiğini söyleyenlere sansür var

Hakan Ural, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sevdiğini söylediği için sektörden dışlandığını iddia ettiği açıklamasında "Yanında olduğunu söylemeye korkanlar var. Linç ediliyorlar. Bu kişiler küçümsenirler, dışlanırlar, aşağılanırlar" dedi.

Kanal D'de ekranlara gelen 'Neler Oluyor Hayatta' programının yorumcularından Hakan Ural, yayında film sektöründen AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sevdiği için dışlandığını savundu.

Muhalefeti eleştiren ve sinema sektörünü suçlayan Hakan Ural, "Ben, Cumhurbaşkanı’nı sevdiğimi açık açık söylediğim için 8-9 seneden beri sektörden bana tavır var. Yanında olduğunu söylemeye korkanlar var. Linç ediliyorlar. Bu kişiler küçümsenirler, dışlanırlar, aşağılanırlar" dedi.

Ural, "Çekeceğim kadar film, dizi çektim. Ama ne acı bir şeydir başka bir ülkede yaşasaydım bu tecrübe ve bu fizikle benim beş yılım dizi ve film çekimleriyle dolu olurdu" ifadelerini kullandı.

Ural, "Bugün Tayyip Erdoğan'ı sevdiğini söyleyenlere bizim camiamızdaki birisine sessiz sansür ve engel oluşturuluyor. Hiçbir yerde göremezsiniz onları. Ben bugün ABD'de ya da Avrupa'da bu fizikle bu cv ile yaşasaydım en az 5 yılım dolu olurdu. Çok acı değil mi kendi ülkemde gördüğüm muameleye bak" dedi.

Hakan Ural daha önce de Z kuşağının oy verme hakkının alınmasını talep etmişti. Ural'ın "Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin kendisiyle ilgili yakın geçmişini bilmiyorsun, geçmişini bilmiyorsun. Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun, idelolojik olarak olgunlaşmış düşüncen ve fikrin yok ama oy atıyorsun. Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence." ifadeleri kamuoyunun tepkisini toplamıştı.

'Neler Oluyor Hayatta' programı, hafta içi her gün canlı yayınla saat 09.00’da Kanal D’de.

Etiketler
Hakan Ural Şile