33. Ankara Film Festivali'nin Onur Ödülleri açıklandı

Onur Ödülleri, 3 Kasım’da düzenlenecek açılış töreniyle sahipleriyle buluşacak.

33. Ankara Film Festivali'nin Onur Ödülleri açıklandı

33. Ankara Film Festivali'nde Onur Ödülleri'nin sahiplerini buldu. Aziz Nesin Emek Ödülü'ne Zülfü Livaneli, Sanat Çınarı Ödülü'ne Rengim Gökmen, Kitle İletişim Ödülü'ne Sevin Okyay, Sinemada Yeni Soluk Ödülü'ne ise Ceylan Özgün Özçelik ve Farah Zeynep Abdullah layık görüldü.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 3-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 33. Ankara Film Festivali, 3 Kasım akşamı MEB Şura Salonu’nda düzenlenecek açılış töreni ile başlayacak. Festivalin açılış töreninde farklı alanlarda Onur Ödülleri sahiplerine takdim edilecek.

Bu yıl Aziz Nesin Emek Ödülü, yazar, müzisyen, senarist, yönetmen Zülfü Livaneli’ye, Sanat Çınarı Ödülü orkestra şefi Rengim Gökmen’e, Kitle İletişim Ödülü ise çevirmen, sinema yazarı, gazeteci, yazar Sevin Okyay’a verilecek.

33. Ankara Film Festivali’nin sinema alanındaki çalışmaları ile farklılık yaratan, kendi inandığı yolda ilerleyen ve üreten isimlere bu yıl ilk kez vereceği Sinemada Yeni Soluk Ödülü’ne ise sinema yazarlığı ve sinema programları ile başladığı kariyerine yapımcı, yönetmen, senarist olarak devam eden Ceylan Özgün Özçelik ile sayısız rolde performanslara imza atan oyuncu Farah Zeynep Abdullah layık görüldü.

33. Ankara Film Festivali’nin, farklı alanlarda verilecek Onur Ödülleri, 3 Kasım’da düzenlenecek açılış töreniyle sahiplerini bulacak.

Etiketler
Ankara Film Film festivali