AMC, The Walking Dead'in yıllarca daha, o ya da bu şekilde ekranlarımızda olacağına işaret etti.

Independent Türkçe'den İrem Oral'ın derlediği habere göre; Kanalın yöneticilerinden Sarah Barnett, The Los Angeles Times'a verdiği röportajda dizinin geleceği ve uyarlamaları hakkında konuşurken ekibinin diziye "çok daha fazla tutku katmayı planladığını" açıkladı.

Barnett, “Bu evrende daha anlatılacak sayısız hikaye olduğunu düşünüyorum. Bu dizi için bize daha fazla hikaye duymak istediklerini söyleyen, züppelikten uzak ama beğeni eşiği yüksek devasa bir hayran kitlesi var" dedi.

Barnett yeni uyarlamaların ancak belli standartlarda kalite yakalanırsa oluşturulacağını söyledi.

Yapmayacağımız tek şey Walking Dead'in daha kötü bir versiyonu. Daha önce yaptığımızı taklit etmeyeceğiz. Yapacağımız şey bir dizi farklı formata ve bir dizi farklı yaratıcı biçime hem yeni hem de var olan yazarlarımızla birlikte bakmak.
Dizi şu anda 10. sezonunda ve 11. sezon da duyuruldu.

En son haberler 3. sezondan beri Michonne'yi canlandıran ve gelecek ay başlayacak 10. sezonun sonunda diziyi terk edecek Danai Gurira'nın ayrılmasının ardından AMC'nin diziyi 12. sezonda bitirmeyi planladığı yönündeydi.

Dizinin eski baş yapımcısı Scott Gimple artık içerik sorumlusu ve onun yönetimi altında The World Beyond adlı yeni bir uyarlama yaratıldı.

Gimple ayrıca The Walking Dead'den 9. sezonda ayrılan Andrew Lincoln'un canlandırdığı Rick Grimes etrafında dönen bir üçlemenin çekimlerini de denetleyecek.

Dizinin ilk uyarlaması Fear the Walking Dead bu yıl 7. sezonunu yayımlayacak.