Oğuzhan Uğur’dan sosyal medyada tartışma yaratan yazı

Youtube'de izlenme rekorları kıran videoları ile adından sıkça söz ettiren şarkıcı Oğuzhan Uğur, vizyona giren yeni filmlerin ardından sosyal medyada ilgi gören bir tartışma başlattı.

Oğuzhan Uğur’dan sosyal medyada tartışma yaratan yazı

Youtube'de izlenme rekorları kıran videoları ile adından sıkça söz ettiren şarkıcı Oğuzhan Uğur, vizyona giren yeni filmlerin ardından sosyal medyada ilgi gören bir tartışma başlattı.

Cem Yılmaz, Ali Atay, Şahan Gökbakar gibi isimlerin filmlerinin vizyona girmesinin ardından Oğuzhan Uğur, ınstagram hesabından Cem Yılmaz’ın “Kara Komik Filmler”inin afşiyle bir metin paylaştı.

“Şimdi herkesin saygı duyduğu Yeşilçam’ın, o filmleri bugün yaptığını hayal edin” diyen Oğuzhan Uğur, bugün olsa Kemal Sunal, Kadir İnanır ve Adile Naşit gibi duayen isimlerin eleştirileceğini öne sürdü.

Yeni ustaların bugünden anlaşılamdığını ifade eden Uğur “Mahallemizi, sokağımızı ve lisanımızı o insanların sıcak filmleriyle anacak, kim olduğumuzun incesini Cem Yılmaz filmleriyle öğrenecekler” ifadesini kullandı.

İşte o paylaşım:

Dünün kıymetini de en çok eski filmler üzerine yüklüyoruz ve onlarla örneklendiriyoruz. Normal. İnsanlar sizin hikayelerinizi ancak kendileriyle ortak noktalar bulduğunda önemserler. Bu yüzden eski filmlerle, yani ortak noktalarımızla anarız dünü. Çok değerliler. Dönemin Türkiye’sini bir daha asla o gerçeklikle göremeyeceğimiz için, sokaklarını soluyamayacağımız için değerliler.

O filmlerin artistleriyle sosyal medyadan yüz göz olamadığımız için, kalbimizden ağzımıza taşıyamayacağımız ağırlıkta oldukları için değerliler. Şimdi herkesin saygı duyduğu yeşilçam’ın, o filmleri bugün yaptığını hayal edin…

Kemal Sunal seksist, Kadir İnanır kadın düşmanı olurdu. Adile Naşit peştemal linci yer, Filiz Akın sahnede “Tanrı” dediği için eleştirilir, duasına isyan ekleyen Gülşen Bubikoğlu ateist ilan edilirdi. Yorum yapmaya kodlanmış bir nesil karşısında hiç şansları olmazdı. Normal ama. Yani düşünsenize… Şimdi yeni nesil, ailesinin paylaştığı doğum fotoğraflarının altına gelen yorumları okuyarak başlıyor hayata. Bunu normal sanıyorlar.

Bence değil ama karışamayız. “Nerede o eski saygı, o eski naif duygular?” diye soran da çok. Sormayın. Şöyle düşünün; O zamanlar insanların dostları ve arkadaşları vardı en mahremlerini paylaştıkları. Özel hayatına yorum yapma haddi verdikleri… o dostlar. Şimdi biz en özelimizi bile milyonlarla dolu mecralarda paylaşıyoruz. Söven oluyor, aşağılayan oluyor kızıyoruz. Kızamayız! Çünkü dün dosta verdiğimiz haddi, bugün milyonlara dağıtıyoruz. Zaman değişiyor.

Dünü özlemeyi bir tarafa bırakıp yarını merak edenler “yeni nesil bizim düne duyduğumuz özlemi yine bizim kıymet verdiğimiz eserlere mi yükleyecekler? Hani yeniler?” diye sorarlar. Buradalar! Onlar bir gün, İbrahim Büyükak, Ali Atay, Cem Gelinoğlu, Şahan Gökbakar filmlerine özlem duyacaklar.

Mahallemizi, sokağımızı ve lisanımızı o insanların sıcak filmleriyle anacak, kim olduğumuzun incesini Cem Yılmaz filmleriyle öğrenecekler. Şimdi saydığım isimleri beğenmeyebilirsiniz.. Banane? Dün de amcalarınız Kemal Sunal’ı beğenmiyordu =) O şucu, bu bucu da diyebilirsiniz. Banane? Mühim olan yarın ise… Yarının gençleri bugünün taraflarını hatırlamayacak bile. Teşekkürler beyler! Size hayranım.

İşte o mesaj:

Oğuzhan Uğur’dan sosyal medyada tartışma yaratan yazı - Resim : 1

Etiketler
Oğuzhan Uğur Film Rekor YouTube