İBB, Orman Bölge Müdürlüğü ve Harp Okulu ekipleri, Heybeliada’da çıkan orman yangınına helikopter, uçak ve çak sayıda itfaiye aracıyla müdahale etti. 5-6 hektarlık alanda etkili olan yangın kontrol altına alındı.

İstanbul Heybeliada’da saat 17.30 sularında orman yangını çıktı. Yangına ilk olarak İBB İtfaiyesi Heybeliada Ekibi tarafından müdahale edildi.

5-6 hektarlık alanda etkili olan yangına müdahale için bölgeye hızla Anadolu Yakasından İtfaiye ekipleri sevk edildi.

Büyükada İtfaiye ekipleri ile Anadolu yakasındaki itfaiye istasyonlarından ekipler çıkarma gemileri ile bölgeye geçerek yangına müdahale çalışmalarına başladı.
İBB ekipleri, 1 çıkarma gemisi, 17 araç ve 51 personelle söndürme çalışmalarına katıldı.

Bölgede Orman Bölge Müdürlüğü itfaiye ekibi ile Harp Okulu da 5 yangın söndürme helikopteri ve 2 yangın söndürme uçağı ile söndürme çalışmalarına katıldı. Yangın, 19.45 itibariyle kontrol altına alındı. Ekiplerin karadan ve havadan soğutma çalışmaları devam ediyor.

İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan İmamoğlu, şunları kaydetti:

"İBB İtfaiyemiz 3 helikopter, 42 araç ve yüzlerce personelle Heybeliada’daki yangına müdahale etmiş, Orman Bakanlığı ve Harp Okulu ekipleriyle beraber yapılan çalışmayla yangın kontrol altına alınmıştır. Tespit ve soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Tüm Adalar’a geçmiş olsun.

İBB İtfaiyemiz 17 araç, 51 personel; Orman Bölge Müdürlüğü 5 yangın söndürme helikopteri ve 2 yangın söndürme uçağı ile Heybeliada’daki yangına müdahale etmiş ve yangın kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir. Tüm Adalar’a geçmiş olsun."