İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kaçakçılıktan el koyulan malların bir suç çetesi tarafından piyasaya sürüldüğü tespit edildi.

ARALARINDA ŞUBE MÜDÜRÜ DE VAR

Şüphelileri teknik ve fiziki takibe alan organize polisi çalışmalarını tamamlamalarının ardından bugün erken saatlerde Milli Emlak İl Müdürlüğü'ne operasyon düzenledi. Baskında aralarında Milli Emlak'ta müdür olarak görevli bir kişinin de aralarında bulunduğu 11 taşeron firma görevlisi olmak üzere 12 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüphelilerin ihaleye fesat karıştırma, rüşvet, resmi belgede sahtecilik, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, kurulan örgüte üye olmak suçlamasıyla yakalandıkları öğrenildi.

Operasyon kapsamında Anadolu yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığınca Yediemin hizmeti veren 3 depoya düzenlenen baskınlarda 2 tabanca ve 24 mermi ele geçirilirken, operasyonun devam ettiği bildirildi.

FİRMALARA SATMIŞLAR

Şüphelilerin; güvenlik birimlerince ele geçirilen ve imha edilmesi için Milli Emlak’a teslim akaryakıt, cep telefonu, saat gibi kaçak ürünleri bazı firmalara sattıkları öne sürüldü.

(Kaynak: DHA, Sözcü)