Erdoğan'ın çocuklarının işletmesinde ürünlere fahiş zam

Bilal Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın ortakları olduğu Çay Saati isimli markanın ürünlerine yaptığı zamlar dikkat çekti.

Erdoğan'ın çocuklarının işletmesinde ürünlere fahiş zam

Her fırsatta fahiş zamlara tepki gösteren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukları Bilal Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın ortakları olduğu Çay Saati isimli markanın İstanbul Havalimanı iç hatlarda bulunan şubesinde çaya ve salataya gelen zam dikkati çekti.

Cumhuriyet gazetesinde Bora Erdin imzalı habere göre, burada mayıs ayında 39 TL’ye satılan peynirli salatanın fiyatına yüzde 66 zam yapıldı. Ürünün güncel satış fiyatı 65 TL’ye ulaştı. Çaydaki fiyat artışı ise yüzde 38 oldu. İnce belli bardaktaki çayın fiyatı 15.75 TL’den 21 TL’ye çıktı.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Bilal Erdoğan’ın ortağı olduğu ve 2009 yılında kurulan “Doruk Izgara” isimli şirket, İstanbul Fatih’te 2021’de merkez şube olarak ilk Çay Saati markasını açmıştı. Fevzipaşa’da bulunan Çay Saati isimli işletmede de geleneksel Türk kahvesinin mayıs ayında 29.75 TL olan fiyatı yüzde 41 zamla 42 TL’ye çıktı. Teneke kutu kola ise mayıs ayı sonunda 39 TL’ye satılıyordu. Bu ürüne de yüzde 35.89 zam geldi ve güncel fiyatı 53 TL oldu.

Etiketler
Bilal Erdoğan Erdoğan Bayraktar