HDP'li Beştaş'tan AKP'li Miroğlu'na yanıt: 'Felsefemiz çok net'

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, AKP'li Orhan Miroğlu'nun 'fırsat' yorumuna "Bizim önümüze çıkan bir fırsat yok" dedi. Beştaş, olası referandum için de kapıları kapattı.

HDP'li Beştaş'tan AKP'li Miroğlu'na yanıt: 'Felsefemiz çok net'

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile beraberindeki heyetin HDP ziyaretini değerlendirdi. Başörtüsü konusunda hazırlanan anayasa değişikliği teklifi ve olası referandum ihtimaliyle ilgili konuşan Beştaş, iktidarın referandum çağrılarına karşı çıktı.

Halk TV yayınında konuşan Beştaş, referandum konusunda HDP olarak tavırlarının net olduğunu söyleyerek, "Temel hak ve hürriyetler konusunda hiçbir konunun referandum konusu olamayacağının altını çizmek isterim. Meclis'te destek vermek konusunda ise bir karara varmadık ve partimizde tartışmalar devam ediyor" dedi.

MİROĞLU'NA CEVAP

AKP'li Orhan Miroğlu'nun, Bozdağ'ın HDP'ye yaptığı ziyarete dair yorumunu da değerlendiren Beştaş şöyle konuştu:

"Bizim önümüze çıkan bir fırsat yok, sadece bir ziyaret var. Yıllardır bu hikaye hep dönüp dolaşır. Bunlar çok iyi niyetli değil. Bizim üzerimizden yapılan tartışma bir katkı yapmayacak. Miroğlu ya da başkası kendi yorumunu yapar. Biz hangi yolda yürüdüğümüzü biliriz. Bizim felsefemiz çok net. Anayasal değişikliğin neden bu dönem geldiğini parti içerisinde tabii ki tartışacağız."

MİROĞLU NE DEMİŞTİ?

Miroğlu, AKP - HDP heyetlerinin görüşmesine ait bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşmış ve "Fotoğrafa, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyon belgesinin felsefesi üzerinden de ayrıca bakılabilir. Siyasi diyalogsuzluğa bahane üretmek en kolayı! Cumhuriyetin 100. Yılına girerken yeni diyaloglara gerekçe üretmek daha iyi! Yeter ki, HDP karşısına çıkan fırsatları, bu defa da ıskalamasın!" ifadelerini kullanmıştı.

HDP'li Beştaş'tan AKP'li Miroğlu'na yanıt: 'Felsefemiz çok net' - Resim : 1

Etiketler
Referandum Meral Danış Beştaş HDP