Can Ataklı: Süleyman Soylu bu iddiaya da kayıtsız kalacak mı?

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, terör örgütü IŞİD'in Türkiye'de örgütlendiği iddiasını köşesine taşıdı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ne yapacağını merak ettiğini söyledi.

Can Ataklı: Süleyman Soylu bu iddiaya da kayıtsız kalacak mı?

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın "IŞİD 2019’da Türkiye Vilayeti programını açıkladı. Karargâhını Türkiye’ye taşıdı. Türkiye’de örgütleniyor, istihbarat topluyor ve kitlesel terör için emperyalistlerin düğmeye basmasını bekliyor" şeklindeki iddiasını köşesine taşıdı.

"Çok önemli. Hatta dehşet verici. Ancak Özdağ’ın elinden bir şey gelmez, ne yetkisi var ne de yaptırım gücü. Bir siyasi parti başkanı olarak yetkilileri uyarmaktan ve harekete geçmeleri için zorlamaktan başka bir şey yapması mümkün değil" diyen Ataklı, şöyle devam etti:

"Özdağ IŞİD’in merkez üs olarak Türkiye’yi seçtiğini ve emperyalist güçlerin 'kitlesel çapta eylem yapmak için talimat beklediklerini' söyledi. Özdağ iddiasını Twitter’da yayınlanan bir videoyu alıntıladıktan sonra altına yazdığı yorumla dile getirdi.

Söz konusu tweette şöyle yazıyor.

'Burası İstanbul Fatih ilçesi Çarşamba mahallesi. İran’da bir mahalleyi andırıyor. Ama önemli olan o değil bu videonun yüklendiği müziğe neşid (Nasheed) deniyor. Selefi orduların saldırı müziği. IŞİD en kanlı eylemlerinde bu çalan neşidi kullanırdı. Bu müzik YouTube’a yasaklandı.'

Tweeti alıntılayan Özdağ ise alıntısında şunu yazdı;

'IŞİD 2019’da Türkiye Vilayeti programını açıkladı. Karargâhını Türkiye’ye taşıdı. Türkiye’de örgütleniyor, istihbarat topluyor ve kitlesel terör için emperyalistlerin düğmeye basmasını bekliyor. Zafer Partisi, Türkiye’nin Suriye/Irak olmasına izin vermeyecek. Teröristleri süreceğiz.'

Çok merak ediyorum 'teröristlerin ayakkabı numarasını bile bilen' içişleri bakanı Süleyman Soylu bu iddia üzerine ne yapacak?

Harekete geçecek mi, Özdağ’a 'bu bilgiyi nasıl elde ettiğini' soracak mı? Yoksa 'Zaten o hayvandan bile aşağı bir yaratık, onun lafıyla mı hareket edeceğim' diyerek umursamaz mı davranacak?"

Etiketler
Can Ataklı Süleyman Soylu IŞİD Türkiye