Yerli otomobil TOGG yollarda: Görüntüler paylaşıldı

Türkiye'nin milli ve yerli otomobili Togg seri üretim için gün sayıyor. Togg'un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada kullanıcı deneyimi testlerinin devam ettiği duyuruldu.

Togg, önce zorlu kış şartlarında denenmek üzere güney kutbuna en yakın noktaya taşınarak testlere tabi tutuldu.  Farklı noktalarındaki akredite test merkezlerinde yol, güvenlik, performans menzil/batarya gibi testler yapıldı.

Şimdi sıra Türkiye'deki gerçek yol şartlarındaki testlerde. Bunun için çeşitli segmentlerde üretilen otomobiller kara yollarına çıktı.

Togg'un resmi Twitter hesabından paylaşılan tweette, "Tüm güvenlik önlemlerimizi alarak gerçek yol koşullarında yaptığımız kullanıcı deneyimi testlerimiz planlarımız doğrultusunda devam ediyor" ifadesi kullanıldı.

"#YeniLigeYolculuk" ve "#Togg" etiketlerinin kullanıldığı tweette, Togg'un kullanıcı deneyimine ilişkin video da paylaşıldı. Söz konusu videoda "güvenlik" vurgusu yapıldı.

29 Ekim'de seri üretime hazır hale gelecek Togg'un uluslararası teknik yeterlilik testlerinin tamamlanmasının ardından Mart 2023'te trafiğe çıkması bekleniyor.

Etiketler
Yerli otomobil