Selçuk Bayraktar 'İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı' sorusuna böyle yanıt verdi

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı olan Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, "İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı?" sorusuna yanıt verdi.

Selçuk Bayraktar 'İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı' sorusuna böyle yanıt verdi

Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Habertürk'te Kübra Par'ın canlı yayınında soruları yanıtladı.

"İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı?" sorusuna yanıt veren Bayraktar, şunları söyledi:

"Bu projelerle alakalı mevcut siyasi iktidarın da bir gevşemesi olacak olursa ciddi akamete uğrama riski ve dünyadaki liderliğini kaybetme riski bulunmakla birlikte en ufak gevşeklik değişiklik ya da farklı ajandalarla yapılmış eylemlerin her biri bu projeleri yok etmeye yeter.

Arka tarafta Akıncı var, içinde on binlerce parçadan oluşan birçok bilgisayar, onbinlerce elektronik bileşen var. 20 senelik birikimimizi ortaya koyduk. Uçak milyonlarca satır yazılımla oluşan zincir. Bu bir mücadele. Mücadeleyi kıymetli kılan da bu gibi engellerdir. Diğer türlü olmuş olsa medeniyetimizin mevcut yarışlarda bu kadar geri olmazdı. Türkiye uzay çağında olurdu. Asıl mevzu teknolojiyi en ileri düzeyde üretemeyecek olursak bağımsız olmamız mümkün değil.

Hemen komşularımıza bakalım. En yakın komşumuzda neden devlet nişanı veriliyor? Yapılan iş kritik ki bu kadar sahip çıkılıyor. Yıllarca biz terörle mücadele ettik. Bu SİHA'ları dışarıdan almış olsaydık, bu başarılar elde edilecek miydi?"

Etiketler
Selçuk Bayraktar