Çamur havuzunda aranan işçinin cansız bedeni 43 saat sonra bulundu

Soma'daki bir madende devasa şlam (çamur) havuzunun çökmesiyle havuzun içinde kalan işçinin cansız bedenine 43 saat sonra ulaşıldı.

Çamur havuzunda aranan işçinin cansız bedeni 43 saat sonra bulundu

Manisa'nın Soma ilçesinde şlam (Kömür tozuyla suyun karışımından oluşan çamur, bulamaç) havuzunun içinde kalan iş makinesi operatörünün cansız bedeni 43 saat sonra ancak çıkarıldı.

AA'nın aktardığı biliglere göre, Dereköy mevkisinde, özel firma tarafından işletilen açık maden ocağında, iş makinesiyle hafriyat çalışması yaptığı esnada şlam havuzunun bendinin göçmesi sonucu iş makinesiyle şlam altında kalan operatör İbrahim Demir'i arama çalışmaları devam etti.

AFAD koordinesinde Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Daire Başkanlığının da desteğiyle yürütülen çalışmada, kurtarma ve ilk yardım kafesiyle şlama saplanmış iş makinesinin kabinine ulaşan ekipler, Demir'in cansız bedenini buldu.

Demir'in cenazesi, uzun uğraş sonucu çamurdan çıkarıldıktan sonra morga kaldırıldı.

NE OLMUŞTU?

30 Temmuz cumartesi sabah saatlerinde maden ocağındaki şlam havuzunun bendi göçmüş, bölgede iş makinesi ve kamyonla çalışan İbrahim Coşkun ile İbrahim Demir, havuzdan boşalan çamurun altında kalmıştı.

İşçilerden İbrahim Coşkun, göçüğün altında sürüklenen kamyonun üzerine çıkarak kurtulmayı başarmış, çamurda kaybolan iş makinesi operatörü İbrahim Demir'e ise ulaşılması için çalışma başlatılmıştı.