İki bakanın katıldığı etkinliğe, ev sahibi CHP'li başkan davet edilmedi

Bakan Varank ile Bakan Nebati, Togg’un Bursa Gemlik'teki tesisinde, direksiyonuna geçerek deneme sürüşü yaptı. AKP'li il yöneticileri ve milletvekillerin katıldığı programa ev sahibi olan Gemlik Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Uğur Sertaslan davet edilmedi

İki bakanın katıldığı etkinliğe, ev sahibi CHP'li başkan davet edilmedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Hazine ve Maliye Bakanı, AKP’li il yöneticileri ve milletvekillerinin Togg’un Bursa Gemlik’teki tesisine yaptıkları ziyaret ve sonrasında gerçekleşen iftar yemeğine Gemlik Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Uğur Sertaslan, davet edilmedi.

Sözcü'den Halil Ataş'ın haberine göre; Sertaslan, “AKP’li projesi diye, CHP’li başkanı çağırmıyorlar oraya. Beni sahiplenmeyeni ben de sahiplenmem” diye tepki gösterdi.

PROGRAMA DAVET EDİLEMEYEN SERTASLAN TEPKİ GÖSTERDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Togg'un Bursa Gemlik’teki tesisinde, ToggSUV modeli için direksiyon başına geçerek deneme sürüşü yaptı.

Programa AKP’li il ve milletvekilleri davet edilirken, ev sahibi olarak Gemlik Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Uğur Sertaslan çağrılmadı. Sertaslan, davet edilmemesine Meclis toplantısında tepki gösterdi.

“TABELA DEĞİL ARABASINI GETİRİP SERGİLEMEMİZ GEREK”

Gemlik Belediyesi nisan ayı Meclis toplantısında, gergin anlar yaşandı.

AKP’li üyelerin, “Togg’un tabelası ilçe girişinde niye yok” sorusuna Sertaslan, “Togg’un tabelası değil, arabasını getirip sergilememiz gerekir burada. Resimle olmaz” dedi.

“İFTARA ÇAĞIRMAYAN TOGG’UN ARABASINI DA ASMAYACAĞIM”

Konuyu bakanların ve AKP’li yöneticilerin katıldığı Togg’un programına getiren Sertaslan, iftara Gemlik’ten kimseyi çağırmayan Togg’un arabasını da asmayacağım oraya. Bakanı gelmiş, TOBB’un başkanı gelmiş, milletvekili orada, kaymakamı orada, şehrin belediye başkanı orada değil” sözleriyle tepki gösterdi.

“TOGG, CHP’Yİ, İYİ PARTİ’Yİ SAHİPLENMİYORSA BENDE SAHİPLENMEM”

“Beni sahiplenmeyeni ben sahiplenmem” diyen Sertaslan, şunları söyledi;

*Togg, CHP’yi, İYİ Parti’yi sahiplenmiyorlarsa, Togg’u ben sahiplenmem. Şikâyet ediyorum buradan vatandaşa.

*Daha önce bakanı Gemlik’e geliyorsa ve Gemlik belediye başkanını kapının yanında oturtuyorsa ve bugün yine iftar yemeği verip de bu şehrin belediye başkanına davetiye çıkartmıyorsa sahip falan çıkmam.

“SİZ GEMLİKLER OLARAK BENDEN TARAF OLACAKSINIZ”

AKP’li üyelere seslenen Sertaslan, “Siz Gemlikliler olarak benden taraf olacaksınız. Sizin belediye başkanınızı çağırmıyorlarsa, benden taraf olacaksınız. AKP’li projesi diye CHP’li başkanı çağırmıyorlar oraya” ifadelerini kullandı.

İki bakanın katıldığı etkinliğe, ev sahibi CHP'li başkan davet edilmedi - Resim : 1

Etiketler
Bursa Gemlik Ev sahibi Togg Mehmet Uğur