Taksim'deki terör saldırısında insan hakları savunucuları hedef haline getirildi: "Şu anda can güvenliğimiz yok"

Terör saldırısının ardından sosyal medyada yayımlanan fotoğraflarla avukat Jiyan Tosun hedef haline getirildi. Patlama olduğunda Küçükçekmece Karakolu'nda müvekkiliyle ilgili işlem yapan Tosun ve insan hakları savunucusu Eren Keskin, tehdit telefonları alıyor. Keskin, "Can güvenliğimiz yok" dedi.

Taksim'deki terör saldırısında insan hakları savunucuları hedef haline getirildi: "Şu anda can güvenliğimiz yok"

GERÇEK GÜNDEM - HABER MERKEZİ

Taksim, İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısının ardından yaşanan bilgi kirliliği, olayla alakası olmayan kişilerin hedef haline getirilmesine yol açtı.

Zafer Partisi GİK üyesi Adem Taşkaya, Twitter hesabından İstiklal Caddesi’ne bombayı koyduğu iddia edilen kadının fotoğrafını paylaştı. Taşkaya fotoğrafın üstüne bombayı koyan kişinin avukat Jiyan Tosun olduğunu yazdı. Taşkaya bir süre sonra söz konusu tweeti sildi.

Ancak Twitter üzerinden avukat Jiyan Tosun hedef haline getirilmeye devam edildi. Cep telefonu numarası, vatandaşlık numarası gibi bilgileri paylaşılan Tosun, tehdit telefonları almaya başladı.

Olay olduğu sırada Küçükçekmece karakolunda bir müvekkiliyle ilgili işlem yapan Avukat Jiyan Tosun buna rağmen hedef gösterilmeye devam etti.

KESKİN: ŞU ANDA CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK

1990’larda gözaltında kaybedilen Fehim Tosun’un kızı olan Jiyan Tosun’un yanısıra insan hakları savunucusu Eren Keskin’in de kişisel bilgileri ve telefon numaraları paylaşıldı. Olay anından itibaren çok sayıda tehdit telefonları aldığını söyleyen Eren Keskin, kişisel bilgilerini paylaşanlar ve tehdit telefonları nedeniyle suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Eren Keskin, “Şu anda can güvenliğimiz yok” dedi.

Kaynak: Gerçek Gündem

Etiketler
İstiklal Caddesi patlama İstiklal Caddesi