Bursa-İstanbul deniz otobüslerinde bomba alarmı

Bursa Emniyet Müdürlüğü bir ihbar üzerine deniz otobüslerinde bomba araması yaptı.

Bursa-İstanbul deniz otobüslerinde bomba alarmı

Bursa’da bu akşam saatlerinde polis ihbar hattına yapılan, ‘Bursa ile İstanbul arasında çalışan deniz otobüslerinde bomba var’ ihbarı, polisi alarma geçirdi.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa’dan ve İstanbul’dan hareket eden deniz otobüslerinde arama yaptırdı. Bursa’dan akşam saatlerinde İstanbul’a gitmek üzere hareket eden deniz otobüsü ise yapılan ihbar üzerine Yalova’nın Armutlu ilçesindeki iskeleye yanaştırıldı.

DENİZ OTOBÜSÜNDE OLUMSUZLUĞA RASTLANILMADI

Polislerin uyarısından sonra yolcular indirilirken, deniz otobüsünde yapılan aramada bomba ya da herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı. Aramalar tamamlandıktan sonra yolcular Mudanya’ya geri getirildi.

''İHBARI YAPANI ARIYORUZ''

Canbolat, “Akşam saatlerinde Bursa 155 Acil Çağrı Merkezine ihbar yapıldı. İhbarda, Bursa-İstarbul, İstanbul- Bursa arasında sefer yapan deniz otobüslerinde boma ihbarı yapıldı. Hemen tedbirlerimizi aldık. Bu hatlarda çalışan deniz otobüslerinde arama yaptırdık. Armutlu açıklarındaki deniz otobüsünü bu ilçenin limanına çektirdik. Aramada sonuç çıkmadı. Deniz otobüsü yolcularla Mudanya’ya geldi. İhbarın asılsız olduğu anlaşıldı. İhbarı yapan kişiyi araştırıyoruz” dedi.

Kaynak: AA

Etiketler
Bursa İstanbul