Kadıköy'de bir binada patlama meydana geldi: 3 kişi hayatını kaybetti

Kadıköy’de bir binada bilinmeyen bir nedenden dolayı patlama meydana geldi.

Kadıköy'de bir binada patlama meydana geldi: 3 kişi hayatını kaybetti

Kadıköy Fikirtepe Mahallesi Erdemler Sokak'ta bulunan bir binada patlama meydana geldi. Alevler, patlamanın meydana geldiği binanın yan tarafında bulunan iki binaya da sıçradı.

Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Ekipler müdahale ederek, yangını kontrol altına aldı.

3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul Kadıköy'de bir binada meydana gelen patlamaya ilişkin İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bir açıklama yaptı.

Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Kadıköy Fikirtepe'de meydana gelen #doğalgaz patlamasında maalesef 3 kişi yaşamını yitirdi. Binada arama çalışmaları devam ediyor. Patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.

''İBB: SOĞUTMA ÇALIŞMALARINDA 3 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ BELİRLENDİ''

Öte yandan İBB tarafından yapılan bilgilendirmede de "İhbar üzerine yangından ağır hasar almış binada yapılan arama çalışmasında 3 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi" denildi.

Binada çökme riskinin bulunduğu da belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kadıköy Fikirtepe Mahallesi Emir Sokak’ta çıkan yangına İBB İtfaiyesi 8 dakikada ulaşarak müdahale etti. Dumandan etkilenen 1 kişi, ekipler tarafından kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. 56 personel ve 19 araçla yangını kontrol altına almak için yoğun çaba gösteren ekipler, soğutma çalışmalarında 3 kişinin hayatını kaybettiğini belirledi.

İBB İtfaiye ekipleri, 19.05’te Kadıköy ilçesi Fikirtepe Mahallesi Emir Sokak’ta için gelen yangın ihbarı üzerine hızlıca bölgeye intikal etti. 19.13’te olay yerine ulaşan ekipler, 3 katlı binanın 3.kat ve çatısı ile bitişiğinde bulunan 2 binaya sirayet eden yangını söndürmek için yoğun çaba gösterdi. Toplam 56 personel ve 19 araçla yapılan müdahalelerde 1 kişi dumandan etkilenmiş olarak sağlık ekiplerine teslim edildi.

Binadaki yangını kontrol altına alan İBB İtfaiyesi, soğutma çalışmalarını sürdürüyor. İhbar üzerine yangından ağır hasar almış binada yapılan arama çalışmasında 3 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. ''

EKREM İMAMOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisine ait resmi sosyal medya hesabından ''İstanbul Fikirtepe’deki 3 katlı binada patlama nedeniyle çıkan yangın kontrol altına alındı. İlk tespitlerimize göre patlama doğalgaz kaynaklı değil. Maalesef yangında can kaybı da var. Olayın nedeni Emniyet Teşkilatımızın raporu ile netleşecek'' ifadelerini kullandı.

Yerlikaya daha önce yaptığı paylaşımda patlamada yabancı uyruklu bir kişinin yaralandığını belirtmişti.

İGDAŞ VALİ YERLİKAYA'YI YALANLADI

İGDAŞ, yaptığı açıklamada patlamanın gerçekleştiği binada doğalgaz bağlantısının olmadığını duyurdu.

Etiketler
Kadıköy Patlama