Gençlerin umudu da çalındı: "Sınava çalıştım, gecemi gündüzüme kattım ama referansım yok, torpilim yok siyasi bir büyüğüm olmadığı için arkamda atama beklemiyorum"

KPSS'den çıkan Demirer, "Sınava tabii ki çalıştım, gecemi gündüzüme kattım, bundan yana bir problem yok. Problem, atamalardaki adaletsizlik. referansım yok, torpilim yok. Siyasi bir büyüğüm olmadığı için arkamda, zor yani. Bir atama bekliyorum işte" dedi.

Gençlerin umudu da çalındı: "Sınava çalıştım, gecemi gündüzüme kattım ama referansım yok, torpilim yok siyasi bir büyüğüm olmadığı için arkamda atama beklemiyorum"

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın ön lisans oturumunu bugün yaptı. Saat 10:15'te başlayan sınavda adaylara, genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplam 120 soruyu yanıtlamaları için 130 dakika süre verildi.

“SİYASİ BİR REFERANSI OLANLAR YA DA BİR PARTİNİN YANDAŞI OLANLAR HER YERE YERLEŞEBİLİYOR”

KPSS’ye Aksaray’da giren adaylardan Muhammed Demirer, sınav sonrası şunları söyled:

“İki yıllık muhasebe mezunuyum. Şansa, kadere sınava girdim lakin pek umudum yok açıkçası. Puan olarak 70’i geçerim, 80’e kadar alırım, bundan eminim lakin referansım yok, torpilim yok. Siyasi bir büyüğüm olmadığı için arkamda, zor yani. Bir atama beklemiyorum açıkçası.

Sınavın parasını yatırdım, ziyan olmasın diye girdim sınava. Sınava tabii ki çalıştım, gecemi gündüzüme kattım, bundan yana bir problem yok. Problem, atamalardaki adaletsizlik.

Siyasi bir referansı olanlar ya da bir partinin yandaşı olanlar her yere yerleşebiliyor. Üç kere polis okulu mülakatına girdim ardı ardına; hepsi gayet, bana göre başarılıydı, istedikleri tüm şartları yerine getirdim. Neden olmadı? Ben söyleyeyim; siyasi referansım yok. Arkamda bir parti başkanı, bir vekil yok.

Bu gerçekleri söylediğin zamanda linçleniyorsun. Buradaki bozuklukları Cumhurbaşkanı görmüyor. Parti başkanları, milletvekilleri kendi aralarında film çeviriyorlar, bu bir gerçek. Gizliden gizliye el altından götürüyorlar kardeşim. Herkes kendi yakınlarını dolduruyor kurumlara, belediyelere. Biz Cumhur İttifakı’nı destekledik, desteklediğimiz için mi açıktayız.”

“ATANAMAM BÜYÜK İHTİMALLE”

Nusret Navdar ise “Sınav güzeldi ama süreyi yetiştiremedim. Türkçe bayağı bayağı uzundu. Büyük ihtimalle biraz düşük alacağım gibi. Çünkü tarih, coğrafya kaldı. Hayırlısı olsun. Atanamam büyük ihtimalle” diye konuştu.

Pazarlama mezunu olan Fatih Burak da “Sınav gayet güzeldi. Zor değildi sorular. Çalışan herkes başarıya ulaşacaktır diye düşünüyorum. Şu an zaten bir kurumda çalışıyorum, farklı bir kuruma geçiş yapabilmek için girdim sınava” dedi.

Etiketler
KPSS