Murat Yetkin: PKK’nın kendi militanı olduğunu açıkladığı Dilşah Ercan acaba nerede 'görevli'?

Gazeteci Murat Yetkin, Mersin saldırısı failinin kimliğiyle ilgili yaşanan tartışmalara değinerek "PKK’nın kendi militanı olduğunu açıkladığı Dilşah Ercan acaba nerede 'görevli', kimin 'görevlisi'?" diye sordu.

Murat Yetkin: PKK’nın kendi militanı olduğunu açıkladığı Dilşah Ercan acaba nerede 'görevli'?

Gazeteci Murat Yetkin, Mersin'in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi'ne uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırının ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

PKK'nın saldırıyı üstlenmesiyle olayın başka bir seyir aldığını dile getiren Yetkin, örgütün emniyet güçlerince kimliği tespit edilen Dilşah Ercan'ın eylemde yer almadığını iddia ettiği açıklamayı hatırlattı.

Söz konusu 'duyuruda' şöyle deniyordu: “AKP - MHP hükümeti, bu eylemi yapan arkadaşlarımızın ismini tespit edememiştir, bu da istihbaratta ne kadar zayıf olduklarını göstermektedir. AKP - MHP hükümeti, Zozan Tolan arkadaşımızın bu eylemde yer almadığını bilmesine rağmen bilinçli bir şekilde Zozan arkadaşımızın ismini vermiş, ailesine ve farklı çevrelere karşı baskı aracı olarak kullanmak istemiştir. Zozan arkadaşımızın bu olayla herhangi bir ilgisi yoktur, görevi başındadır.”

Gazeteci, yetkinreport.com'da yayınlanan yazısında şu soruyu yöneltti:

"(...) Bir de soru: PKK’nın kendi militanı olduğunu açıkladığı Dilşah Ercan acaba nerede 'görevli', kimin 'görevlisi'? Dedik ya, çözdükçe dolaşıyor."

Etiketler
Murat Yetkin Mersin Ordu PKK