Taksiciler bu kez de plaka fiyatlarından şikayetçi: Değeri çok düşük en az 10 milyon olmalı

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksi plakalarının fiyatlarından şikayet etti. Aksu, "O süreçte bizler arsalarımızı, evlerimizi sattık. Şimdi o gayrimenkullerin değeri 20-25 milyon lira ediyor” dedi.

Taksiciler bu kez de plaka fiyatlarından şikayetçi: Değeri çok düşük en az 10 milyon olmalı

Taksici esnafı mevcut piyasa koşullarında plakalarının son yıllarda hak ettiği değeri kazanamadığından şikayet etti.

Posta gazetesinden Murat Gülderen konuşan taksicilerin en büyük şikayet sürekli artan maliyetler. Plaka sahipleri plaka fiyatlarının değer kaybetmesinden, kira ücretlerinin azlığından dert yanıyor. Geçen yıl plaka fiyatları 2.4 milyon civarıydı. Bu yıl plaka borsasında ilan edilen tabela fiyatı ise 4-4.3 milyon lira civarında. Ancak bugün 3.5 milyon liraya bile alıcı bulmanın zor olduğu ifade ediliyor.

EYÜP AKSU: PLAKA UĞRUNA SATILANLAR 25 MİLYON TL

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu her şeyin 5 ile 10 kat arttığına dikkat çekerek, “Mevcut plaka değeri çok düşük, gerçek fiyat en az 10 milyon lira olmalı. Biz bunları açık artırma ile düzenlenen ihale ile devletten satın almıştık. O süreçte bizler arsalarımızı, evlerimizi sattık. Şimdi o gayrimenkullerin değeri 20-25 milyon lira ediyor” dedi.

Aksu, taksi plakalarının değerlenememesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) plaka sayısını artırma girişimlerinin etkili olduğunu belirtti.

Etiketler
Eyüp İstanbul