Sedat Peker'in ifşaatı ile gündeme gelen Mansimov'un iddialarına Mehmet Ağar'dan yanıt: 'Bir tanesine cevap vereyim...'

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Yalıkavak Marina'ya çöküldüğü iddiaları ile gündeme gelen Azeri iş insanı Mübariz Mansimov, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'a yönelik iddialarda bulunmuştu. Ağar'dan Mansimov'a yanıt aylar sonra geldi.

Sedat Peker'in ifşaatı ile gündeme gelen Mansimov'un iddialarına Mehmet Ağar'dan yanıt: 'Bir tanesine cevap vereyim...'

Türkiye aylarca organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in, ifşaatları konuşmuş; birçok isim Türkiye'nin gündemine girmişti.

Bu isimlerden biri Azeri iş insanı Mübariz Mansimov, bir diğeri ise eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'dı.

''BEN OLMASAM MAFYA ÇÖKERDİ''

Ağar'ı, FETÖ davasında ceza alıp tahliye edilen Palmali Holding'in sahibi Mansimov'a "kumpas kurmakla" suçlayan Sedat Peker'in iddiasına göre, Mehmet Ağar, Mansimov'u tehdit ederek Bodrum'daki Yalıkavak Marina'ya el koymuş, Ağar da Marina ile ilgili yaptığı açıklamada "Ben olmasam mafya çökerdi" ifadesini kullanmıştı.

O sırada Ağar Bodrum Yalıkavak'ın yönetim kurulu başkanı, oğlu AKP Millletvekili Zülfü Tolga Ağar ise yönetim kurulu üyesiydi.

''AĞAR'I MİLLİYETÇİ BİLİYORDUM''

Son olarak geçtiğimiz Mart ayında Independent Türkçe’den Can Bursalı’ya konuşan Mansimov ise “Mehmet Ağar'la ilişkiniz neden bozuldu?” sorusuna ise, "Devam etmek istemedim, yanımda istemedim, ayrıldı" yanıtını vermişti.

"Ben Mehmet Ağar'ı milliyetçi biliyordum" diyen Mansimov, "Daha doğrusu birileri beni tanıştırmıştı zamanında. O günler de en kötü günleriydi, soruşturma geçiriyordu. Davaları sürüyordu. Milliyetçi olarak destek olmaya çalıştım. Başka bir şey yok" ifadelerini kullanmıştı.

MEHMET AĞAR'DAN YANIT

Oda TV'de yer alan habere göre, eski İçişleri bakanı Mehmet Ağar, Azeri gazeteci Eynulla Fatullayev’e yaşananlara dair ve Mansimov ile aralarında geçenlere ilişkin konuştu.

“İyi kötü bir ekmek tuz yemişiz biz böyle bir kahpelik yapmayız. Kimsenin arkasından da konuşmayız. Konuştuklarının hepsi yalandır aşağı yukarı” diyen Mehmet Ağar, “Bir tanesine cevap vereyim” ifadelerini kullanarak şöyle konuştu:

“Diğerlerini ciddiye bile almıyorum. Ben cezaevinde yatarken cezaevine helikopter pisti yaptırdığımı söyledi. Onu yaptıran o dönem ki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanıdır. Hangi bir yalanını söyleyeyim çok. Onun için bana yakışmaz. Çünkü onun düştüğü seviyeye düşmek bizim işimiz değil. Kendi kendine konuşuyor. Bizim meselelerimiz ciddi meselelerdir. Devletin meseleleridir. Milletin meseleleridir. Boş boş şeyler konuşuyor.

Etiketler
Muş Mehmet Ağar Sedat Peker Suç örgütü