Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) İstanbul'da Şişhane'deki eylemlerine katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, EYT'nin mağduriyetlerini giderecek yasanın çıkmasının istediklerini dile getirdi. 

Kaftancıoğlu, EYT'lilerin kazanılmış haklarının verilmesini ve kendisinin de bir EYT'li olduğunu ifade etti. Kaftancıoğlu, EYT için attıkları her adımın engellediğini söyledi.

EYT konusunda AKP ve MHP'yi eleştiri oklarını çeviren Kaftancıoğlu, "EYT'liler yıllardır yaşadıkları hak kayıpları ve mağduriyetlerini giderecek bir yasanın çıkmasını istiyor" dedi.

Kaftancıoğlu, iktidara geldiklerinde EYT'lilerin sorunları çözeceklerini söyledi. 

"EYT'LİLER EŞİT OLMAK İSTİYOR"

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT'lilerin istediği tek şeyin "emeklilik" olduğunu söyledi.

EYT'lilerin eşitlik ilkesinden mahrum bırakıldığını savunan Boran, "Emeklilikte yaşa takılanlar eşit olmak istiyor. Yasaların öngörülebilirlik ilkesinin ihlal edildiği durumun çözümlenmesini istiyor ve bunun için mücadele ediyor. Çıkacak artık bu yasa, zamanı geldi. Çoktan geçti bile" ifadesini kullandı.

İstanbul Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Arzu Lastikçi de mücadelelerini demokratik yollardan aramaya devam edeceklerini belirtti.

Her platformda EYT'lilerin mağduriyetini anlattıklarını dile getiren Lastikçi, "Kurumsal mücadelemizle toplumsal sorun olduğu kabul edilen EYT sorununun çözüm merceği, siyasetin zeminindedir" diye konuştu.