Meteoroloji'den yağış uyarısı: İşte kritik iller!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, çeşitli illerde meydana gelecek yağışlara dair hava raporu tahminlerini açıkladı. Bugün pazartesi öğle saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi'nin tamamı ile Batı Karadeniz'de sağanak bekleniyor.

Meteoroloji'den yağış uyarısı: İşte kritik iller!

Bugün pazartesi öğle saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi'nin tamamı ile Batı Karadeniz'de sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye'nin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri, Tokat'ın kuzeyi ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklığının 2 ila 4 derece artarak, ülke genelinde mevsim normalleri civarına yükseleceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimler ile öğle saatlerinden sonra Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Manisa, Kütahya, Çorum, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri, İzmir ile Tokat'ın kuzeyi, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklığının 2 ila 4 derece artarak yurdun genelinde mevsim normalleri civarına yükseleceği bekleniyor.

Etiketler
Karadeniz Meteoroloji