Kocaeli'de resim öğretmenliği yapan Şeyma Batmaz’ın Kovid-19 testi pozitif çıktı. Batmaz, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde yaşayan ve Kordsa fabrikasında operatör olarak çalışan Baturhan Batmaz (31), eşinin Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu. Bağımsız Kocaeli haber portalından Sebahattin Aydın'ın haberine göre, 7 aylık hamile olan Şeyma Batmaz (25), Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde karantina altına alındı.

Baturhan Batmaz, haberi sosyal medya hesabından "Arkadaşlar, eşimin Covid-19 testi maalesef pozitif çıktı. Bizimle temasta olan arkadaşlar dikkat etsinler. Belirti varsa hemen sağlık kuruluşuna gidin. 112 çalışanlarıyla hastaneye geçeceğiz. Tek isteğim evinizde durun dua edin" ifadeleriyle duyurdu.

YAKINLARI DA PAYLAŞTI

Çiftin yakınları da sosyal medyada bu durumu paylaşarak üzüntülerini ifade etti. Çiftin akrabalarından Zekai Kahyaoğlu, “Bacanağımın oğlu Kordsa çalışanlarından Sevgili Baturhan Batmaz'ın 7 aylık hamile biricik eşleri Şeyma da Corana virüsü denilen illete yakalanmış. Şu anda o da Derince Araştırma Hastanesi’nde karantina altına alınmış. Lütfen bütün tedbirlerinizi alın. Allah’ım tez zamanda şifalarını versin. Allah milletimizin yardımcısı olsun” dedi.

BEBEĞİN YAŞAMINI YİTİRDİĞİ HABERLERİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Öte yandan bazı yerel gazete ve ajanslardan bebeğin hayatını kaybettiği haberleri geçse de bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.  Dr. Mehmet Salıcı, Twitter hesabından bu yöndeki haberleri "Bazı basın organlarında yer alan Şeyma Batmaz adlı öğretmenimizin sezaryene alındığı, bebeğini kaybettiği haberleri doğru değildir. Gebemiz servisimizde takip edilmekte ve fetusun sağlığı yerindedir..." paylaşımıyla yalanladı.

ŞEYMA BATMAZ: İŞE GİDİP GELİRSİN, İŞTEN BULAŞIR, MECBURSUNDUR

Instagram hesabından paylaştığı videolar aracılığıyla açıklama yapan Şeyma Batmaz da haberleri yalanlayarak "Ben gayet iyiyim, bebeğim de iyi. İnşallah da güzel sonuçlarla çıkarım" ifadelerini kullandı.

Eşinin tahlil sonucunun henüz sisteme düşmediğini belirten Şeyma Batmaz, haberlerde söylendiği gibi Kovid-19 testi pozitif çıkan kişilerin etrafındakilerin de karantinaya alınmadığını gözlemlediğini aktardı. Fabrika işçilerinin şu an işte olduğunu ve semptomları hafif hissedenlerin hastaneye gitmediğini ifade eden Batmaz, "Bazı insanlar çalışmak zorunda olacak ve bu durumu böylelikle nasıl atlacakak artık, bilmiyorum yani" dedi.

Batmaz, "Televizyonda bangır bangır 'Evde kal, evde kal, evde kal' diye bağırıyorlar. Böyle bir dünya yok. Bazı insanlar çalışmak zorunda işte. Biz gibi alt kademe kısım. İşe gidip gelirsin, işten bulaşır… Mecbursundur. Ama bazılarının tuzu kurudur. Evde dururlar, kapılarına paketler, erzaklar gelir falan… Ne diyelim, hayırlısı hakkımızda" şeklinde konuştu.