Kripto para borsası FTX'in kurucusu tutuklandı!

ABD’de kasım ayında iflasını açıklayan kripto para borsası FTX'in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Bahamalar'da tutuklandı.

Kripto para borsası FTX'in kurucusu tutuklandı!

Bahamalar Başsavcısı Ryan Başsavcı yaptığı açıklamada, ABD’de iflasını açıklayan kripto para borsası FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried'ın Bahamalar polisi tarafından tutuklandığını duyurdu.

Başsavcı Pinder, tutuklamanın ABD'nin suç duyurusunun ve iade talebine dair resmi bildirimin ardından yapıldığını belirtti. Bahamalar Kraliyet polisi ise Bankman-Fried'ın bugün Nassau’daki Sulh Ceza Mahkemesine çıkarılacağını belirtti.

"KAMU GÜVENİNE İHANET ETMİŞ..."

Bahamalar Başbakanı Philip Davis tutuklama işlemine dair yaptığı açıklamada, “Bahamalar ve ABD, kamu güvenine ihanet etmiş ve kanunları çiğnemiş olabilecek FTX ile bağlantılı tüm bireylerden hesap sormak konusunda ortak çıkarlara sahip” ifadelerini kullandı.

BİNANCE ANLAŞMADAN ÇEKİLMİŞTİ

Öte yandan FTX, yaşadığı likidite sorununun ardından rakibi ve dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile satın alma görüşmeleri gerçekleştirmişti.

Binance'in anlaşmadan çekilmesinin ardından FTX, kasım ayında iflas başvurusunda bulunmuştu. Bankman-Fried da CEO görevinden istifa etmişti.

Kaynak: İHA

Etiketler
Kripto ABD Borsa Kripto para