Son dakika: Erdoğan, TOKİ'nin indirim kampanyasının detaylarını açıkladı

Son dakika haberi... AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam edenler için indirim kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Son dakika: Erdoğan, TOKİ'nin indirim kampanyasının detaylarını açıkladı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyaretinin son gününde New York'ta bulunan Türkevi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan ''TOKİ’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz. Borcun tamamını kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla, yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek. Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri alıcıları faydalanabilecek. Kampanya bugün başlayacak ve 19 Ekim tarihine kadar sürecek. Orada da inşallah kolaylaştırıcı olacağız'' dedi.

"MİR'E ALTERNATİFİMİZ VAR"

Erdoğan Rus ödeme sistemi Mir'in alternatiflerinin tartışıldığını, yarın İstanbul'da ilgili bakanlarla yapılacak toplantıda nihai kararın verileceğini kaydetti.

Erdoğan ''Bu kartlarla ilgili konuda en önemli nokta Mir Kart denilen olaydır. Bu Rusya ile bizim aramızda bir adımdı. Bu konu hakkında atacağımız adımların değerlendirmelerini ilgili arkadaşlarımızla yapıyoruz. Ona göre adımlarımızı inşallah yine atacağız. Alternatifimiz var tabii, o ayrı. Ama bütün dert, işte bu yaptırımların farklı versiyonları. Bunlar tabii gerçekten dostluğa falan yakışmıyor, ekonomik ilişkilerimizin düzenlenmesine yakışmıyor. Biz şimdi ister istemez ne yapacağız? Alternatifleri ne olabilir; bu alternatifler üzerinde ilgili bakan arkadaşlarım görüşmelerini yapıyorlar. Bu görüşmelerden sonra da İstanbul’da cuma günü inşallah bütün ilgili arkadaşlarımı toplayacağım. Onlarla bir toplantı yapıp, burada da nihai kararımızı vereceğiz'' diye konuştu.