Tarım Kredi'nin indirim listesi belli oldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri için "fiyatları indirin" talimatı vermişti. Erdoğan'ın talimatının ardından açıklama yapan Tarım Bakanı Vahit Kirişci, Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin yapacağı indirim listesini açıkladı.

Tarım Kredi'nin indirim listesi belli oldu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin önceki günkü Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Tarım Kredi Kooperatiflerine ait marketlerin kâr amaçlı kurulmadığını belirterek, fiyatların düşürülmesi talimatı vermişti. Erdoğan’ın, talimatı sonrasında Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'den indirim açıklaması geldi.

Bakan Kirişci indirim yapılacak ürünleri tek tek sıraladı.

İŞTE TARIM KREDİ İNDİRİM LİSTESİ

Bakan Kirişci, "Tarım Kredi Kooperatifi zincir marketlerinde yapacağımız indirim, çok yakında gerçekleşecek. 3 ya da 5 gün içinde fiyat indirimlerini uygulamaya başlayacağız. Tüm ürünlerde neredeyse başa baş yani kar marjı çok düşük tutacak şekilde fiyat belirleniyor. Çünkü bu zincir marketlerde kâr marjı düşük biliyorsunuz ki. Ama belli ürünler var ki bunlar zaruri olan ürünler; un, yağ, şeker, et gibi... Onlarda hatırı sayılır bir indirime gidiyoruz." ifadelerini kullandı.

Tarım Kredi Marketlerinin yetersizliği konusunda Bakan Kirişci, "Şu an bin 300 tane Tarım Kredi Kooperatif marketi var. Bu marketlerin sayısını artırmakta ilgili çalışma devam ediyor. Halihazırda açılmayı bekleyenler de var. Ama şimdilik bin 300 marketi dikkate alarak çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Etiketler
Kredi Market