İZKİTAP hafta sonu kitapseverlerin buluşma noktası oldu

28 Ekim – 6 Kasım 2022 tarihleri arasında açık olan İZKİTAP – İzmir Kitap Fuarı, önceki hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonunda 10 binlerce kitapseveri ağırladı.

İZKİTAP hafta sonu kitapseverlerin buluşma noktası oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve SNS Fuarcılık tarafından fuarizmir’de düzenlenen İZKİTAP, bu hafta sonunda da çocuğu genci, öğrencisi yetişkini 10 binlerce kitap tutkununu ağırladı.

İZELMAN A.Ş. ve Yayıncılar Kooperatifi desteğiyle yazar ve yayıncıları kitapseverlerle bir araya getiren fuara gelen kitapseverler, hafta sonunda 300’ü aşkın yazarın imza etkinliğine ve 25 söyleşiye de katılma fırsatı buldu. 10 gün süren fuar, imza günleri, etkinlikler ve söyleşilerle birbirinden değerli yazar, düşün insanı ve çizeri okurlarıyla buluşturdu. Yayıncılık sektörünü tüm bileşenleri ile bir araya getiren İZKİTAP, kitap tutkunlarının buluşma noktası oldu.

Cumartesi ve pazar günü de fuarı dolduran kitapseverler, yayınevi stantlarını gezerek kitap alırken çocuklar ve gençler de ağırlıklı olarak okul derslerine yardımcı olacak kaynak ve test kitapları ile çizgi roman, manga gibi eserlere ilgi gösterdi.

Hafta sonunda Ataol Behramoğlu, Ahmet Telli, Ahmet Şık, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Berna Kumaş Sipahi, Cihan Demirci, Erol Mütercimler, İlker Başbuğ, Mine Kırıkkanat, Mustafa Balbay, Murat Menteş, Sinan Meydan, Tuna Kiremitçi, Umay Umay, Umut Sarıkaya, Zeynep Oral, Yılmaz Aslantürk, Can Yılmaz ve Zafer Algöz gibi isimlerin de aralarında olduğu 300’ü aşkın yazar okurlarıyla bir araya geldi. Fuar kapsamında düzenlenen söyleşi ve imza günleri de büyük ilgi gördü. Yazarlar hem imza dağıttı hem söyleşilerde konuşmacı olarak yer aldı hem de okurlarıyla sohbet etti.

Etiketler
İzmir