Kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını 24 saat esasına göre başarılı bir şekilde sürdüren Çerkezköy Belediyesi, İstanbul’da hayatı durma noktasına getiren kar yağışıyla mücadele çalışmalarına da 2 adet greyder göndererek destek verdi.

“EKİPLERİMİZ ÖZVERİ İLE ÇALIŞTI”

Çerkezköy Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü, 2 adet tuzlama makinesi, 1 adet solüsyon tankı, 2 adet kar küreme aracı, 3 adet kepçe, 2 adet kamyon ve 2 adet de greyder ile 23 personelden oluşan ekiple şehir merkezi başta olmak üzere tüm mahallelerimizde çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağışı boyunca kentteki ana arterlerin ve bağlantı yollarının açık tutulması ve vatandaşların herhangi bir sıkıntı yaşamaması için ekiplerin özveri ile çalıştığını kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için tüm ekiplerimiz seferber olarak başta ana arterler olmak üzere tüm yollarımızda karla mücadele çalışması başarı ile gerçekleştirildi. Kentimizde kısa süreli etkili olan kar yağışı boyunca yaptığımız kar temizleme, tuzlama ve solüsyon çalışmaları neticesinde ulaşıma kapalı bir yolumuz olmadı. Karla mücadele çalışmalarında zor şartlarda görev yapan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL’A 2 ADET GREYDER DÖNDERİLDİ

İstanbul’da meydana gelen olağan üstü kar yağışının hayatı olumsuz yönde etkilediğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “AFAD’tan gelen talep üzerine Belediyemiz araç parkurunda bulunan 2 adet greyder, kar yağışı ile mücadele çalışmalarına destek olmak amacıyla gece saatlerinde İstanbul’a doğru yola çıktı. Bu vesile ile karla mücadele çalışmalarına katılan tüm emekçilere başarılar diliyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin” diye konuştu.

MAĞDURİYET YAŞAYAN VATANDAŞLARIN KONAKLAMALARI SAĞLANDI

İstanbul’da yağan yoğun kar yağışı nedeniyle Tekirdağ Valiliği kararıyla İstanbul girişlerinin de geçici olarak durdurulduğunu anımsatan Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköy’den İstanbul istikametine gitmekte olan vatandaşlar, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şehir çıkışından geri çevrildiler. Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne yapılan başvurular neticesinde mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın, kentimizdeki otellere ve Polis Evi’ne yerleştirilerek konaklamaları sağlandı” dedi.