HDP'den Akşener'e 'Zerre utanmadılar' yanıtı: 'Lahana ve perhiz turşusu misali'

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "AK Parti ile aynı masaya oturmaktan zerre utanmadılar" sözlerine yanıt verdi.

HDP'den Akşener'e 'Zerre utanmadılar' yanıtı: 'Lahana ve perhiz turşusu misali'

AKP heyetinin anayasa değişikliği teklifi için TBMM'de HDP'yi ziyaret etmesine yönelik tartışmalar devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in HDP'ye yönelik "İşin ilginç tarafı, HDP vekilleri genel başkanlarını tutukladığı, belediyelerine kayyum atadığı için sabah akşam eleştirdikleri AK Parti ile aynı masaya oturmaktan zerre utanmadılar" sözlerine yanıt geldi.

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Adalet Bakanı Bozdağ başkanlığındaki heyet bizim kapıdan çıkıp, koridoru yürüyüp İYİ Partiye gidip, kendilerinin söylemiyle “masa kurup” görüştüler... Lahana ve perhiz turşusu misali..." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti ile AKP heyetinin görüşmesinden fotoğraf paylaşan Oluç, "Fotoğrafı da şuraya bırakalım, lazım olur, çerçeveletip duvarınıza asarsınız..." dedi.

AKŞENER NE SÖYLEMİŞTİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda AKP heyetinin anayasa değişikliği teklifi için TBMM'de HDP'yi ziyaret etmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akşener, açıklamasında şunları söyledi:

"Eğer ki şimdiye kadar Sayın Erdoğan’a iktidarı müjdeleyen şey açılım süreci olsaydı; geçtim HDP’yi, bugün, PKK’yla müttefik olurdu. Biliyorsunuz, uzun zamandır AK Parti cenahı akıllarınca bizleri, HDP ile gizli ittifak kurmakla itham ediyordu. Bazı HDP’liler de bu açıklamaları tebessümle karşılayıp, bizi faşistlikle, faili meçhulcülükle suçlayacak kadar alçalıyordu. E tabi, Allah büyük. İYİ Parti’yi yaftalayanlarla İYİ Parti’yi izole etmeye çalışanlar, nihayet aynı kampta buluştu. Resim iyice netleşti, saflar belli oldu. AK Parti vekilleri, PKK’yla bir tuttukları HDP ile aynı masaya otururken utanmadılar. İşin ilginç tarafı, HDP vekilleri de genel başkanlarını tutukladığı, belediyelerine kayyum atadığı için, sabah akşam eleştirdikleri AK Parti ile aynı masaya oturmaktan zerre utanmadılar. Yaaa görüyor musunuz? Kadere bakın, kimler kimlerle yan yana geldi. Bu saatten sonra kimse, milletimize vatan-millet-beka tiratları atmaya kalkmasın. Hele demokrasi, barış ve müzakere hamasetine hiç başvurmasın. Bu makyavelist görüşme vesilesiyle artık takke düşmüş, kel görülmüştür. Bu kadar açık."
Etiketler
Meral Akşener İYİ Parti HDP AK Parti Saruhan Oluç