CHP'li Özel AKP'ye bu sözlerle yüklendi: 'Yazıklar olsun, bu kafadakilerin ellerinde bulundurdukları bu yetkiyle yaptıklarına'

CHP’li Özgür Özel, Polis Mezuniyet Töreni’nde AKP’nin ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ şarkısının seslendirilmesine TBMM Genel Kurulu'nda tepki gösterdi.

CHP'li Özel AKP'ye bu sözlerle yüklendi: 'Yazıklar olsun, bu kafadakilerin ellerinde bulundurdukları bu yetkiyle yaptıklarına'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bugün TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

''BİR PARTİNİN YENİ PROPAGANDA ŞARKISINI POLİS BANDOSUNU ÇALDIRMAK DEVLETİN ÇİVİSİNİ ÇIKARMAKTIR''

Özel, geçtiğimiz günlerde Polis Mezuniyet Töreni’nde AKP’nin propaganda şarkısının seslendirilmesine, “Bu devletin çivisini çıkarmaktır. Bu devlete değer veren herkese söylüyoruz; bu devletin çivisini çıkarmak, milletin oyuyla şımarıp artık milletin aklıyla alay etmektir” sözleriyle tepki gösterdi.

Özel şu ifadeleri kullandı:

“Bir partinin yeni propaganda ve seçim şarkısını polis bandosunu çaldırmak, bu devletin çivisini çıkarmaktır. Bu devlete değer veren herkese söylüyoruz; bu devletin çivisini çıkarmak, milletin oyuyla şımarıp artık milletin aklıyla alay etmektir. Sonra bir de üstüne üstlük, Emniyet Müdürlüğü’ne açıklama yaptırıp, bunu A Haber muhabirine yazdırıp, hâlen daha ‘Türkiye’nin yüzyılını sahipleniyoruz’… Böyle bir açıklama olamaz, yapılamaz. Böyle bir açıklama, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne de yakışmaz, İçişleri Bakanlığı’na da yakışmaz, Türkiye Cumhuriyeti’ne de yakışmaz. Yazıklar olsun, bu kafadakilerin ellerinde bulundurdukları bu yetkiyle yaptıklarına. Ya bir vicdanınıza sorun ya. Altı ay sonra iktidar değişti, altı ay sonra geldi CHP, bando çalıyor CHP marşı; olur mu arkadaşlar? Emniyet Müdürlüğü diyor ki ‘Altı okumuzu sahipleniyoruz’. Olur mu? Biraz insaf, biraz vicdan, biraz edep.”

“BU ÜLKENİN BÜYÜKELÇİSİ PARTİLİ OLUR MU?”

20 Kasım 2021’de Jakarta Büyükelçisi olarak atanan ve 15 Aralık 2021’de görevine başlayan eski AKP Milletvekili Aşkın Asan’ın görevinde bir yılı doldurmadan geri döndüğüne ilişkin haberleri hatırlatan Özel, “Endonezya’ya büyükelçi, partili bir hanımefendiyi atadınız. Endonezya’ya atanan hanımefendi, ağustosta Türkiye’ye gelmiş, o günden beri dönmemiş. Gelecek ay orada G20 var, ‘Git’ diyorlar, ‘Gitmem’ diyor. Ya Dışişleri Bakanı, şimdi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, bu tutanak onun önüne düşsün. Bu nedir ya? Bu haber hakkında sabahtan beri bir yalanlama yok, bir görevden alma yok, bir görevlendirme yok. Şımartılmış AK Partili, partili bir büyükelçi. Olur mu ya? Bu ülkenin büyükelçisi partili olur mu, eski milletvekili olur mu, bakan yardımcısı olur mu, siyasi kişilik olur mu ya” diye konuştu.

Etiketler
TBMM Özgür Özel AFAD Polis