Kılıçdaroğlu: "Atama yapılana kadar Genel Sekreterlik görevini geçici olarak, Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek yürütecek."

MYK toplantısının ardından CHP Çanakkale Milletvekili ve CHP Genel Başkan yardımcısı Muharrem Erkek’in Akif Hamzaçebi’nin yerine CHP Genel Sekreterliğine getirildiği haberleri gündeme bomba gibi düştü. İşin Aslı sonra ortaya çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK toplantısında Akif Hamzaçebi’nin istifasıyla boşalan Genel Sekreterlik konusunda atacağı adım konusunda bilgi verdi.

Muharrem Erkek

KILIÇDAROĞLU: GEÇİCİ OLARAK MUHARREM ERKEK YÜRÜTECEK

Düzgün Haber’in edindiği bilgiye göre CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Akif Hamzaçebi’nin istifasıyla boşalan Genel Sekreterlik görevine atama yapacağını belirterek, “Ancak atama yapılana kadar Genel Sekreterlik görevini geçici olarak, Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek yürütecek. İşlerin aksamaması gerekiyor” bilgisini paylaştı.

Kılıçdaroğlu, Genel Sekreter olarak hangi ismi, ne zaman atayacağı konusunda ise bilgi vermedi. CHP'nin yeni Genel Sekreter belli olana kadar Genel Sekreterlik görevini Muharrem Erkek yürütecek.