Erdoğan '2002'ye göre daha özgürüz' dedi, CHP'den yanıt gecikmedi: 'Hırsızlar için oldukça özgür bir ülkeyiz'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı '2002'ye göre Türkiye daha özgür, daha demokratiktir' sözlerine CHP'li Veli Ağbaba'dan yanıt geldi. Konser yasaklarını hatırlatan Ağbaba, 'Hırsızlar için oldukça özgür bir ülkeyiz' dedi.

Erdoğan '2002'ye göre daha özgürüz' dedi, CHP'den yanıt gecikmedi: 'Hırsızlar için oldukça özgür bir ülkeyiz'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin kuruluşunun 21. yıl dönümünde partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşmuş; Türkiye'nin 2002 göre daha demokratik ve özgür olduğunu öne sürmüştü.

Erdoğan, ''Bugünün Türkiye'si 21 yıl öncesine kadar, daha özgür, daha demokratiktir. Bugün daha huzurluyuz. Haklarını NATO dahil her masada arayan bir Türkiye var" ifadelerini kullanmıştı.

CHP'DEN YANIT GECİKMEDİ

Erdoğan'a yanıt CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'dan geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ağbaba, Erdoğan'a konser ve festival yasaklarını hatırlatarak; ''O kadar özgürüz ki, daha birkaç gün önce 8 yıldır yapılan Zeytinli Rock Festivali "kamu güvenliği" gerekçesiyle iptal edildi. Festivaller, kültür sanat etkinliklerinin yanı sıra seküler yaşam tarzına sürekli müdahale ediliyor. Müzik yasağı hala sürüyor'' dedi.

''Dolandırıcılar, hırsızlar, uyuşturucu baronları, purdacılar için oldukça özgür bir ülkeyiz'' diyen CHP Milletvekili, ''Sezgin Baran Korkmaz bile Türkiye'de yargılanmak istiyor. Yolsuzluk, adam kayırma açısından da ülkede geniş olanaklar var. Özgürlükte çağ atladık, teşekkürler'' ifadelerini kullandı.

Ağbaba'nın paylaşımları şöyle:

Erdoğan '2002'ye göre daha özgürüz' dedi, CHP'den yanıt gecikmedi: 'Hırsızlar için oldukça özgür bir ülkeyiz' - Resim : 1

Erdoğan '2002'ye göre daha özgürüz' dedi, CHP'den yanıt gecikmedi: 'Hırsızlar için oldukça özgür bir ülkeyiz' - Resim : 2

Etiketler
Veli Ağbaba Konser Türkiye