Erdoğan'ın sağlık durumunu anlatan 11 kısa video: 'Soylu'yu yanında görünce irkildi...'

BirGün gazetesi yazarı ve gazeteci Timur Soykan, sosyal medya hesabından AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın farklı zamanlarda çekilmiş 11 videosunu paylaşarak çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

Erdoğan'ın sağlık durumunu anlatan 11 kısa video: 'Soylu'yu yanında görünce irkildi...'

Erdoğan'ın farklı zamanlarda çekilmiş 11 kısa videosu, sosyal medyanın gündemine oturdu. Her videoda Erdoğan'ın davranışlarındaki tuhaflığa dikkat çeken Soykan, "dikkatli incelemekte fayda var." değerlendirmesini yaptı.

Soykan, Erdoğan'ın sağlık durumunun son günlerde sıkça konu olduğunu ifade ederek şu paylaşımları yaptı:

1-) Bir süredir ‘Erdoğan’a neler oluyor’ diye soruyoruz. Geçmişteki halinden çok farklı. Gaflar ve bazı farklı davranış biçimleri, toplumun gözleri önünde yaşanıyor ama yeteri kadar tartışılmıyor. Dün bu garipliklerin son halkası yaşandı. Bir video belgesel ile kayda geçirelim.

3-) Aynı basın toplantısındaki ikinci soruda da durum farksız. Erdoğan'ın önündeki kağıttan okuduğu anlaşılıyor.

4-) Video bilgiselde geçmişe doğru gidelim. 4 Eylül 2021. Rize'de açılış töreni. Erdoğan kurdeleyi erken kesen çocuğun kafasına vuruyor. Kameralar önündeki bu olay büyük soru işaretleri yaratıyor.

5-) 27 Ağustos 2021. Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Saraybosna'daki Başçarşı Camisi'nin açılışını yaptı. Prompter yoktu ve Erdoğan konuşmanın tamamını kartlardan okudu.

6-) 13 Ağustos 2021. Sel felaketi yaşanan Kastamonu Bozkurt'ta konuşan Erdoğan, sağ tarafında Süleyman Soylu'yu görünce irkildi. Sonra Murat Kurum'a bir süre baktı. Henüz sahilde cesetler aranırken miting havasında konuşması ve muhalefete yüklenmesi tepki çekti.

7-) 12 Ağustos 2021. Erdoğan'ın CNN Türk'te katıldığı programın canlı yayınında prompter cihazı göründü. Abdülkadir Selvi de fısıltıyla 'sufle' vermişti. Selvi, daha sonra prompter'a bazı verilerin yüklendiğini, soruların önceden verilmediğini yazdı.

8-) 31 Temmuz 2021. Erdoğan yangın felaketi yaşanan Marmaris’te Cumhurbaşkanlığı otobüsüyle ilerlerken yolda karşıya geçmek için bekleyenlerin üzerine de çay fırlattı, bir polis son anda eğilerek kafasına doğru gelen çay paketinden kurtuldu.

9-) 21 Temmuz 2021. Erdoğan, telekonferans üzerinden partililerle bayramlaşırken yayınlanıyordu. ‘Prompter’dan konuşmayı okuduğu anlaşılan Erdoğan’ın bazı anlarda kelimeleri çok yavaş söylemesi, takılması ve yorgun hali dikkat çekti. Konuşurken kısa bir an uyukladı.

10- 20 Temmuz 2021. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC’de toplu açılış töreninde ‘prompter’ı okumakta zorlandı. İki kez sorun yaşadıktan sonra “Kim yönetiyor bunu” diyerek kızdı.

11-) 2 Haziran 2021. TRT yayınında Erdoğan hayvan haklarına önem verdiğini anlattı. Hasan Öztürk bir evcil hayvanını geçen hafta kaybettiğini söyleyince Erdoğan "Öldürdün mü" diyerek güldü.

12-) 1 Ağustos 2020. Bayramlaşma yayınında Erdoğan prompter’da yazıyı kaçırdı ve danışmanlarına “Geri al, geri al…” dedi. Danışmanlar “Efendim canlı yayındayız” deyince dudağını ısırmıştı.

13-) Elbette ülkeyi yöneten kişinin sağlığı ve muhakeme yeteneği toplumu ilgilendirir. Tek adam rejiminde bu soru işaretleri çok daha kritik bir hal alıyor. Kimsenin sağlık sorunu yaşamasını istemeyiz. Ülke yönetimi söz konusu olunca kamuoyunu tahmin edici açıklamalar yapılmalı.

Erdoğan'ın sağlık durumunu anlatan 11 kısa video: 'Soylu'yu yanında görünce irkildi...' - Resim : 1

Erdoğan'ın sağlık durumunu anlatan 11 kısa video: 'Soylu'yu yanında görünce irkildi...' - Resim : 2

Erdoğan'ın sağlık durumunu anlatan 11 kısa video: 'Soylu'yu yanında görünce irkildi...' - Resim : 3

Etiketler
Birgün