CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de yaptığı basın toplantısında 104 amiralin bildirisinden sonra "Amirallerden 4'ü CHP üyesi" çıkışına çok sert bir yanıt verdi.

Özel'in konuyla ilgili sözleri şöyle oldu:

104 amirale bakmışlar, dört tanesi CHP üyesi. Çok şaşırdım, 20 tanesi çıksa ne olur? Türkiye’de 100 yıllık siyasi parti… Görev yapmış kişilerden yüzde 3 - 4’ü üye olmuş, buradan CHP’ye irtibat söylüyorlar.

Allah aşkına. 104 tane yan kesici, kalpazan, uyuşturucu imalatçısı çıkarayım. Bunların içinde de ‘30 tane uyuşturucu satıcısı, AK Partili. AK Parti uyuşturucu satıcısıdır…’ Bu söylemin bir değeri var mıdır? Bir suçlunun partisine bakıp, parti suçlanabilir mi? Bu bildiri suç bile olsa bu ortaya çıkmaktadır. İçeride yatan FETÖ’cüler var.

FETÖ’nün büyük imamları, ağabeyleri, bakalım 104’üne, 2010-2011 itibariye kaç tanesi AK Parti’lidir. 104’te 90 çıkarsa utanırım. Hepsi AK Parti militanıydı. Ne amirallerin bildirisi suçtur ne benim metnimdir.

Bu ülkede herkes gibi amirallerin de söz söyleme imkanları vardır. Madem emekli askerler konuşmayacak, Hulusi Akar ne iş yapar. Üniforma çıkartılıp bakan yapanların, bugün ortaya koydukları yaygaranın çaresi yoktur.