İYİ Parti'de 2. Olağan Kongre sonrası sular durulmuyor. 'Oy verilmeyecekler listesi' krizinin ardından bu kez de parti içinde 'Taban Hareketi' adıyla hareket eden grubun üyeleri,  genel merkezde görüştükleri parti yöneticilerinin talimatı ile bir grubun saldırısına uğrayarak dayak yediklerini öne sürdüler.

Bugün şehir dışından Ankara'ya gelerek İYİ Parti genel merkezine gelen grup, iddiaya göre TEşkilatlardan Sorumlu Genel Başkkan Yardımcısı Koray Aydın ve  Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile görüşmeleri sırasında kendilerine saldırıda bulunuldu.


Taban Hareketi üyeleri Ankara yolunda bu paylaşımı yapmıştı.

Taban Hareketi içinde yer alan Bulut Vidinli isimli İYİ Parti üyesi, yaşananları şöyle anlattı:

"Biz iyi niyetlerle partimize geldik. Bir parti eğer ki tabanını kabul etmiyorsa, sahip çıkmıyorsa bir anlamı yoktur. Oturduk, konulştuk güzeldi her şey. Sonra bir anda bir saldırı oldu. Hadi anladık Serhat Başkan'a vurdunuz, ağzını-burnunu berbar ettiniz Bana niye vurdunuz? Ben bir kadınım. Bir kadın bir partiye gönül verdi diye sopa mı yemeli?" 

Vidinli, "biz kadın hareketi diye yola çıktık" derken, çevresindekiler ise saldırı talimatının Ümit Diybakır tarafından verildiğini öne sürdü.

Vidinli, "Genç çocuklar vardı. Şu dirsekleriyle enseme enseme sopa yedim ben. Yazıklar olsun! Evladım yaşındaki çocuklar bana vurdular" dedi.