FETÖ'ye üye olmak suçundan yargılanan ve 6 yıl 3 ay hapis cezası almasına rağmen yattığı süre göz önüne alınıp iyi hal indiriminde de yararlanarak tahliye edilen Urla Eski Belediye Başkanı Oğuz CHP Genel Merkezi tarafından Ankara'ya çağrıldı. Oğuz gün içinde CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile görüşecek.

Gerçek İzmir'den Gizem Taban'ın haberine göre; Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olmak suçundan yargılanan ve yaklaşık 7 ay cezaevinde kaldıktan sonra geçtiğimiz günlerde alınan kararla 6 yıl 3 ay cezaya çarptırılmasına rağmen yattığı süre göz önüne alınıp iyi hal indiriminden yararlanarak tahliye edilen Urla Eski Belediye Başkanı Burak Oğuz, Ankara’ya gitti.

Burak Oğuz

Oğuz, gün içinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek.

Oğuz’un Genel Merkez tarafından Ankara’ya çağrıldığı öğrenildi. Oğuz’un CHP Lideri’ne yargı sürecine ilişkin bilgi vereceği bildirildi. 

Urla Belediye Başkanlığı koltuğuna dönüp dönemeyeceği merak konusu olan Oğuz'un avukatı Umut Köroğlu Gerçekizmir'e yaptığı açıklamayla sürecin nasıl işleyeceği konusunda bilgi vermişti.

Köroğlu Oğuz hakkında çıkan 6 yıl 3 aylık hapis cezası kararını önce istinaf mahkemesine ardından da temyize götüreceklerini açıklamıştı. Bu hukuki girişimlerden olumlu sonuç alınır ve Oğuz'un hapis cezası kaldırılırsa başkanlığa dönüş yolu açılacak.