İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, devletin birliği ve beraberliğinin önemi nedeniyle Barış Pınarı Harekatı'nın desteklenmesi gerektiğini söyledi.

İYİ Parti'li Dervişoğlu, İzmir’de partisinin il binasında gündemle ilgili konuştu.

Dün ‘Barış Pınarı Hareketı’ adıyla başlatılan sınır ötesi operasyona dair değerlendirmelerde bulunan Dervişoğlu, bugünün önemli bir gün olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti’nin karşı karşıya bulunduğu tehditleri bertaraf etmek ve sınır güvenliğini tesis etmek üzere sınır ötesi operasyon yapıldığını anımsattı.

Harekatın hayırlı olmasını dileyen Dervişoğlu, "Bütün bu olup bitenlerin milli birlik beraberlik içinde gerçekleştirilmesini diliyorum. Siyasi partiler, tezkere TBMM’de görüşülürken dış politikada atılmış yanlış adımlardan kaynaklı sorunların eleştirilerini bir tarafa bırakmak suretiyle günü değerlendirmiş ve neticede Türkiye’nin menfaati için zorunlu olan bu adımın atılmasına katkı sağlamıştır. Düşünüldüğü ve planlandığı gibi devam ediyor. Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin temini noktasında iktidarın üzerine düşen sorumluluğunu yerine getireceğine inanıyorum" diye konuştu.

'MESELE MİLLİ BEKA OLUNCA TÜM SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRİRİZ'

Ankara Beştepe’de güvenlik toplantısı yapıldığını aktaran Müsavat Dervişoğlu, toplantıya muhalefet partilerinden kimsenin çağrılmadığını söyleyerek, şöyle dedi:

"Sarayda bir güvenlik toplantısı yapıldı. AK Parti’nin yöneticileri varken muhalefet partilerinin temsilcileri yoktu. Gönül isterdi ki milli beraberlik duygusunu güçlendirecek adımlar atılsın. Muhalefet partileri o toplantıda yoktu ama liderlere gerekli bilgiler iktidar sahibi tarafından iletilsin. Biz Türk Milleti’yiz. Böyle durumlarda granit bir kaya gibi oluruz. Mesele milli beka olunca, mesele güvenlik olunca üzerimize düşen tüm sorumluluğumuzu yerine getiririz. Devletimizin birliği ve beraberliği hepimiz için önemlidir. Başka Türkiye yok. Dost düşman bunu böyle bilmelidir. Vatanımızda emeli olan bazı dış güçler bulunmaktadır. Onlar tarihi okuduklarında Türk Milleti’nin hangi kudrete sahip olduğunu göreceklerdir. ABD başkanının sorumsuz beyanları vardır. 7 düvel bir araya gelse Türkiye’yi hedeflerinden uzaklaştıramaz."