İktidara yakın yazar Abdulkadir Selvi, oğluna Recep Tayyip ismini veren ancak değiştiremediğini söyleyen vatandaşa "Oğlunun ismini değiştirmek istiyorsan zaten o ismi taşımaya layık değildir" dedi.

Selvi, CHP’nin Çankırı raporunda geçen, “Oğluma Recep Tayyip adını koymuştum, oğlumun adını değiştirmek istiyorum ama memurlar ‘Biz bu ismi değiştirsek tayinimizi çıkarırlar, o nedenle değiştiremeyiz’ diyorlar” ifadesini köşesinde taşıdı. 

Oğlunun ismini değiştiremediğini söyleyen vatandaşa seslenen Selvi, tartışma yaratacak ifadeler kullandı. Selvi, "AK Parti’yi tutarken Recep Tayyip ismini veriyor, AK Parti’den ayrıldıktan sonra oğlunun ismini değiştirmek istiyorsa zaten o ismi taşımaya layık değildir." dedi.

Selvi'nin konuyla ilgili yazısının bir bölümü şöyle:

Haber öyle bir havada veriliyor ki, öyle bir baskı varmış ki, Recep Tayyip ismini değiştirmek bile mümkün değilmiş.

Öyle bir baskı varmış ki, memurlar bu ismi değiştirirsek bizi sürerler diye tir tir titriyormuş.

Peki öyleyse Recep Tayyip Erdoğan neden en çok hakarete maruz kalan cumhurbaşkanı oluyor?

...

Oğluna Recep Tayyip ismini veren vatandaşa bir öneride bulunacağım. AK Parti’yi tutarken Recep Tayyip ismini veriyor, AK Parti’den ayrıldıktan sonra oğlunun ismini değiştirmek istiyorsa zaten o ismi taşımaya layık değildir. Mahkeme kararına gerek kalmadan çocuğunun ismini Kemal Kılıçdaroğlu yapmalı.