Yoğun bakıma alındığı ilk gün kansere yakalandığı haberleri çıkan, ancak özel bir hastanede 'Videotorakoskopi' operasyonu geçirdiği öğrenilen Sevcan Orhan, 2 günlük yoğun bakım sürecini anlattı. Apar topar hastaneye kaldırılmasıyla sevenlerini de endişelendiren Orhan, birkaç gün sonra hastaneden taburcu olacağını açıkladı.
 
Yüzbinlerce takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından bir paylaşım yapan Sevcan Orhan, 
sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Hastalığı hakkında da bilgi veren 36 yaşındaki Orhan, akciğerinde bir kitle olduğunun ortaya çıktığını belirterek, konuşmasına şu şekilde devam etti:

Alınması gerekiyordu: "Ortaya çıkan kitle, çok küçük bir kitleydi. Kötü huylu olmadığı belliydi ama doktorum orada durmaması ve alınması gerektiğini söyledi. 15 Mayıs günü hastaneye yattım."

İki gün yoğun bakımda kaldım: Kitle küçük ve kötü huylu olmasa da akciğer ameliyatları gerçekten ağır. İki gün yoğun bakımda kaldım. Dört gündür hastanedeyim. Bir iki gün sonra taburcu olacağım. İyi olduğumu görmenizi istedim"

Yoğun bakım sürecinde sevenlerini korkutan Sevcan Orhan, böylelikle iyi olduğunun müjdesini sevenlerine verdi. Takipçileri, paylaşılan videoda Sevcan Orhan'a yeniden geçmiş olsun dileklerini iletti.

Videotorakoskopi nedir?: Öte yandan Videotorakoskopi operasyonu, genelde akciğerde tespit edilen şüpheli kitleden biyopsi örneği almak veya kitlenin tamamını almak için yapılıyor.