Rehber, tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç anlamlı bir çalışmaya imza attı. “Baharımda gel” isimli bir pop şarkısının klibini paylaşan Tonguç, klibin tüm izleme ve dinleme gelirlerini Tohum Otizm Vakfı'na bağışlayacağını açıkladı.

Fulya Nayman, Semiramis Pekkan, Leyla Alaton ve Siren Ertan’ın da oynadığı klip ise büyük ilgi gördü.

Klibin hikayesinin sosyal medya hesabında anlatan Tonguç, “Klip anlamlı çünkü her biri alanında çok başarılı kadınlar ilk kez benim için böyle bir projede yer aldı.

Sevgili @semiramispekkan @leylaalaton @sirenertan ve @fulyanayman benimle birlikte dans etti, şarkı söyledi. Çekim için evlerini açtılar; başta gördüğünüz benim evim dahil 6 farklı evde çekim yaptık” dedi.

Tonguç devamında ise duygularını şöyle ifade etti:

“4 gün süren çekimde başrol, değişmez aşkım İstanbul'daydı. Boğaz da benimleydi Kamondo Merdivenleri de... Babamın klasik araba koleksiyonundan, Fevzi Çakmak’ın makam aracı olarak kullandığı 39 model Chrysler’e klipte yer vermekse benim için ayrıca anlamlı. Çünkü ben hayatı ‘ELALEM NE DER’ diye yaşamamayı ve neşemi her daim korumayı babamdan öğrendim.

Yeni yaşımda sadece kendime değil herkese sağlık ve güzel haberler diliyorum. Günler öncesinden başlayan tüm kutlamalar ve içten mesajlarınız için TEŞEKKÜRLER!”