Murat Ongun, İmamoğlu'na açılan soruşturmanın sebebini anlattı

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Ekrem İmamoğlu'na açılan soruşturmanın gerekçesini açıkladı.

Murat Ongun, İmamoğlu'na açılan soruşturmanın sebebini anlattı

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na açılan Kanal İstanbul soruşturması hakkında açıklama yaptı. Ongun, sotuşrutmanın gerekçesini anlattı.

HALK TV'de yayınlanan Savaş Kerimoğlu ile Günaydın Türkiye'ye konuya ilişkin mesaj gönderen İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun, incelemeye ilişkin "İnceleme gerekçesi olarak 'Devlet Projesine karşı çıkmak idari anlamda bölücülüktür' gösterildi" dedi.

Ongun ayrıca, Twitter hesabından yaptığı açıklama da ise, "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in bugün FOX TV’de yaptığı, İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu hakkında açılan Kanal İstanbul soruşturması açıklaması doğrudur" diye yazdı. 

AFİŞLER GEREKÇE GÖSTERİLDİ

Murat Ongun, İmamoğlu'na açılan soruşturmanın sebebini anlattı - Resim : 1

Ongun, sözlerine şunları ekledi:

"T.C. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği tarafından Sayın Ekrem İmamoğlu hakkında 'Ya Kanal Ya İstanbul', 'Kanal İstanbul’a Kimin İhtiyacı Var' afişleri ile ilgili olarak inceleme başlatıldığı tebliğ edilmiştir.

Bu inceleme kapsamında afişlerin Anayasa'nın 104., 123. ve 127. maddelerinde belirtilen 'İdarenin bütünlüğü ilkesine ve devlet politikasına kamu kaynağı kullanılarak muhalefet edilmesinin mümkün olmadığı' iddialarıyla yazılı ifadesinin 7 gün içinde verilmesi istenilmiştir."

Murat Ongun, İmamoğlu'na açılan soruşturmanın sebebini anlattı - Resim : 2

Bilindiği üzere, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'ya "Ekrem İmamoğlu'na Kanal İstanbul'a karşı çıktığı için soruşturma açıldı" demişti.

Etiketler
Kanal İstanbul