Beşiktaş Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılını yine dopdolu etkinliklerle kutlayacak.

28 Ekim (Bugün) Demokrasi ve Cumhuriyet Anıtı’nda saat 13.00’de resmi törenlerle başlayacak etkinlikler, yarın da İsmet İnönü Spor Tesisleri, Balmumcu ve Barbaros Meydanı’nda devam edecek. Cumhuriyetin 96. yıl coşkusunu tüm İstanbullular hep birlikte yaşayacak.

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının 96. yılında Beşiktaş Belediyesi de çeşitli kutlamalar gerçekleştirecek. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın katılımı ile saatler 13.00’ü gösterdiğinde İsmet İnönü Spor Tesisleri’nde U14 Cumhuriyet Kupası Töreni ile başlayacak.

Saat 18.30’da ise gelenekselleşen Fener Alayı yürüyüşü gerçekleştirilecek. Binlerce insan ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla birlikte Barbaros Meydanı’na yürüyecek.

Yürüyüşün ardından Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat halkı selamlayarak bir konuşma gerçekleştirecek. Saat 20.00’de ise Beşiktaş’tan tüm İstanbul’a yansıtılacak ses ve ışık gösterileri olacak.

30 Ekim’de ise tüm gelirlerinin TSK Mehmetçik Vakfına bağışlanacağı ‘Bandırma Vapuru Oyunu’ Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılına özel olarak düzenlenen etkinliklerde siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Tarih: 29 Ekim Salı

Saat: 13.00- İsmet İnönü Spor Tesisleri

          18.30- Balmumcu (Mercure Otel Önü)

          20.00- Barbaros Meydanı