Ardahan'da deprem: Kars ve Erzurum'da da hissedildi

Ardahan'da 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntılar başta Erzurum ve Kars olmak üzere çevre illerde de hissedildi.

Ardahan'da deprem: Kars ve Erzurum'da da hissedildi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre Merkez üssü Ardahan Balçeşme-Göle olan 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Sarsıntı Kars ve Erzurum illerinde de hissedildi.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Ardahan ili Göle ilçesinde saat 17.08’de 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi" ifadeleri kullanıldı.

Sarsıntının derinliği 7 kilometre olarak açıklandı. Deprem, Göle ilçe merkezi, Ardahan il merkezi ile Erzurum’un Oltu ve Horasan ilçelerinde de hissedildi. Sarsıntının şiddetiyle çok sayıda vatandaş sokağa çıktı.

AFAD'dan yapılan açıklamada bölgede olumsuz bir ihbarın olmadığı bildirildi.

ERZURUM VALİLİĞİ: "CAN VE MAL KAYBINA YÖNELİK OLUMSUZ DURUM BULUNMAMAKTADIR"

Erzurum Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bugün saat 17.08 sularında AFAD verilerine göre Ardahan'ın Göle ilçesinde 5,0 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. İlimizde de hissedilen deprem sonrası, ekiplerimiz depremin hissedildiği bölgelerimize intikal ederek, tarama faaliyetlerine başlamıştır. An itibariyle can ve mal kaybına yönelik olumsuz bir durum bulunmamaktadır.” denildi.

Etiketler
Erzurum Ardahan Kars