Yiğit Bulut'un paylaşımı gündem oldu: 'En az 1 milyon AB vatandaşı kışı Türkiye'de geçirecek'

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Rusya'nın doğalgaz akışını tamamen kestiğini duyurduğu Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan vatandaşlar hakkında iddiada bulundu.

Yiğit Bulut'un paylaşımı gündem oldu: 'En az 1 milyon AB vatandaşı kışı Türkiye'de geçirecek'

Yiğit Bulut, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İlahi Adalet! Gazı kesilen AB vatandaşlarından en az 1 milyonu bu kışı Türkiye’de geçirmek için harekete geçti. Malınızı ucuza kaptırmayın Muhtaçlar!" ifadesini kullandı.

Rus petrol şirketi Gazprom, 3 gün boyunca kapalı olacağı duyurulan Kuzey Akım 1 boru hattında tespit edilen yağ sızıntısı nedeniyle Avrupa'ya gaz akışının süresiz olarak durdurulduğunu açıklamıştı. 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bulut, yaşanan gelişmeye ilişkin olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Avrupa Birliği vatandaşlarından en az 1 milyonu bu kışı Türkiye’de geçirmek için harekete geçtiğini iddia etti. Birçok vatandaşın uygun fiyata kiralık ev bulmakta zorlandığı bu günlerde, Bulut'un "Malınızı ucuza kaptırmayın" çıkışı da tepki çekti. 

"MALINIZI UCUZA KAPTIRMAYIN"

Yiğit Bulut paylaşımda, "İlahi Adalet! Gazı kesilen AB vatandaşlarından en az 1 milyonu bu kışı Türkiye’de geçirmek için harekete geçti. İstanbul, İzmir,Antalya ve birçok ilde oteller kışı dolu geçireceği gibi ev alım ve kiralama için harekete geçtiler! Malınızı ucuza kaptırmayın Muhtaçlar! İlahi adalet!" diye yazdı.

Yiğit Bulut'un paylaşımı gündem oldu: 'En az 1 milyon AB vatandaşı kışı Türkiye'de geçirecek' - Resim : 1

Bulut'un paylaşımına çok sayıda vatandaş yorum yaptı. Yorumların birçoğu, yabancıların Türkiye'ye gelmesi durumunda kiraların daha da artacağı yönünde oldu. Bulut'un bu açıklamasının Türk lirasındaki değer kaybını ortaya serdiğini söyleyen vatandaşlar tepki gösterdi.