AKP'nin iktidar ortağı MHP'nin genel başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında isim vermeden ünlü komedyen Cem Yılmaz'ı hedef aldı. 

Devlet Bahçeli, "Netflix'te küfür ve en seviyesiz esprilerin yer aldığı, sözde komedyenlerin rol aldığı diziler artık haddini aşmıştır. Aile hayatı son sığınaktır. Bu sığınağın yağmalanması için planlı bir propaganda devrededir. Küfür etmenin neresine güleceğiz. Kadını metalaştıran, erkeği yozlaştıran ucube dizi sahnelerinin neresini beğenip takdir edeceğiz" ifadelerini kullandı.

MÜFİT CAN SAÇINTI: BURASI KİMSENİN ARSASI DEĞİL

Bahçeli'nin bu açıklamasına tepkiler gecikmezken yönetmen, senarist ve oyuncu Müfit Can Saçıntı'nın paylaşımları ve Devlet Bahçeli'ye tepkisi dikkat çekti.

Müfit Can Saçıntı, "Vay be! Komediye bak sen; Komedyenlerin parti liderlerini eleştirdiği günlerden, Parti liderlerinin komedyenleri eleştirdiği günlere geldik, iyi mi! Nohut oda, bakla sofa, müstakil Bahçeli demokrasi!" ifadelerini kullandı.

Saçıntı paylaşımına AKP'li ve MHP'liler tarafından yapılan yorumlar ve gelen hakaretler üzerine, "Burası kimsenin arsası değil, Benim vatanım! Aksini söyleyenin anladığı dilden, konuşur; Alnını karışlarım! Kibarız, nezaket ehliyiz diye, küfür bilmez, yumruk sallamaz mı sandınız! Anonim hesapların ardına saklanan sahte kahramanlar! Burası kimsenin arsası değil, benim vatanım" dedi. Ünlü ismin paylaşımı çok sayıda beğeni ve yorum aldı.