İstanbul Beyoğlu'nda maske takıp dolar saçan 12 zanlı hakkında yeni gelişme!

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde dolar saçtıkları anları sosyal medya platformunda paylaşan ve bu anları kamerayla çeken 12 şüpheli serbest bırakıldı.

><

Sosyal medya platformlarında bazı kişiler tarafından Taksim'de kalabalık arasında dolar fırlatıldığı anlara ait görüntülerin yayılması üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışma sonucu gözaltına alınan şüphelilerin adliyedeki işlemleri tamamlandı.

Soruşturma savcılığı, 12 şüpheliden 7'sini ifadelerinin ardından serbest bırakırken 5 şüpheli "halkın bir kesimini alenen aşağılama" suçundan haklarında adli kontrol tedbirleri uygulanması talebiyle hakimliğe sevk edildi. İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, sorguları yapılan 5 şüphelinin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına hükmetti.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya platformlarında bazı kişiler tarafından Taksim bölgesinde kalabalık arasında dolar fırlatıldığı anlara ait görüntülerin yayılması üzerine harekete geçti.

Yapılan çalışmada, olayı gerçekleştirenlerin sosyal medya platformunda paylaşımlar yapan bir grup olduğu ve "internet üzerinden kazandığımız paraları muhtaçlara dağıtıyoruz." notuyla söz konusu görüntüleri paylaştıkları tespit etti.

Bu kişilerin kimliklerini belirleyen ekipler, düzenledikleri operasyonla 13 zanlıyı gözaltına aldı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada üzerinde "geçersiz" ibaresi olan çok sayıda dolar, maske ve çeşitli kıyafetler ele geçirildi.

"Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçundan haklarında soruşturma başlatılan şüphelilerden biri emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken diğer 12 kişi ise adliyeye gönderildi.

Kaynak: Gerçek Gündem

Etiketler
İstanbul Taksim Dolar