Kaymakamlık, Zeytinli Rock Festivali'ne izin vermedi

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali’ne izin vermediğini duyurdu.

Kaymakamlık, Zeytinli Rock Festivali'ne izin vermedi

Bu yıl 17-18-19-20-21 Ağustos tarihlerinde Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde yapılacak Zeytinli Rock Festivali'ne izin çıkmadı.

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, Zeytinli Rock Festivali’ne izin vermediğimi duyurdu.

Kaymakam İlyas Memiş, yazısında “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir” ifadelerini kullandı.

Memiş, Milyon Yapım Organizasyon Şirketi’nin başvurusuna şu yanıtı verdi:

“İlgi dilekçeniz incelenmiş olup? Milyon Yapım Organizasyon Firması olarak 17­21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Ali Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde bulunan alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, daha önceki yıllarda yakın bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivallerinde yaşanan güvenlik, asayiş, trafik, çevre sorunları, ortaya çıkan bu tür istenmeyen durumlar dolayısıyla vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak? kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir. Bilgilerinize rica ederim.”

Festivalin programı şöyleydi:

Kaymakamlık, Zeytinli Rock Festivali'ne izin vermedi - Resim : 1

Etiketler
Balıkesir Ağustos Zeytinli 17 Ağustos