Hollandalı diplomatın Türkiye'ye vedası sosyal medyayı salladı

Hollanda Büyükelçisi Yardımcısı Erik Weststrate, görevi bıraktığını duyurdu. Weststrate, "Beş sene önce görevime burada başladım. Ayrılınca yine burada bitirmek istedim. Bir hatam olduysa affola" diyerek Anıtkabir'den veda etti.

Hollanda’nın Ankara Büyükelçi Yardımcısı Erik Weststrate’nin Türkiye’deki görev süresi doldu. Hollandalı diplomat Türkiye’ye sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoyla veda etti.

Videonun ilk bölümünde ofisinde bir Türkiye haritası önünde konuşan diplomatın ikinci bölümde Anıtkabir'e gitti. Anıtkabir'in göreve başladığı yer olduğunu belirten Weststrate, buradan veda etmek istediğini belirtti. Weststrate'in fonda Aşık Mahsuni’ye ait “İşte gidiyorum çeşmi siyahım” türküsünü seçmesi de dikkatlerden kaçmadı.

"EDİRNE'DEN ŞIRNAK'A, KARS'TAN DATÇA'YA KADAR GEZDİM GÖRDÜM"

Weststrate, veda konuşmasında şunları söyledi:

“Merhaba herkese, ben burada ofisimdeyim. Yanda gördüğünüz gibi bir harita var. Neden bu haritayı gösteriyorum bunun bir sebebi var. Bugün artık Türkiye’den ayrılıyorum. Bu haritada Türkiye’de nereleri gezdiğimi size göstermek istiyorum. Edirne’den taa Şırnak’a kadar, Kars’tan taaa Datça’ya kadar bütün bu yerleri gezdim. Gördüğünüz kırmızı noktalar hepsi gezdiğim yerler.”

"ÜLKENİZİ ÇOK ÇOK ÖZLEYECEĞİM"

"Güzel ülkenizi her taraftan gördüm, güzel yemeklerinizi yedim, dört mevsimi bir günde yaşadım, güzel insanlarınızla tanıştım, İnanılmaz doğanın tadını çıkardım. Gerçekten ülkenizi çok çok güzeldir. Ülkenizi çok çok özleyeceğim. Şimdi bir yere gideceğim. Orada görüşürüz."

"BİR HATAMIZ OLDUYSA AFFOLA ALLAH’A EMANET OLUN"

“5 sene önce görevime burada başladım. Ayrılınca yine burada bitirmek istedim. Atatürk’ün huzurunda sizinle vedalaşmak istiyorum" diyen diplomat "Her şey için size teşekkür etmek istiyorum. 5 sene boyunca üzüntüyü yaşadık, sevinci yaşadık kısacası hayatı yaşadık. Çok üzülerek ayrılıyoruz. Hakkınızı helal edin. Bir hatamız olduysa affola Allah’a emanet olun. Hoşçakalın" diyerek veda etti.

Hollandalı diplomatın Türkiye'ye vedası sosyal medyayı salladı - Resim : 1

Etiketler
Hollanda Türkiye