Akşam saatlerinde İbrahim Zarap isimli bir erkek tarafından darp edilen kadın izleyenlerin kanını dondurdu. Konuyla ilgili açıklamalar peş peşe gelirken, Samsun Canik Kaymakamı Mahmut Halhal, darp edilen genç kadının durumu ile ilgili bilgi verdi.

Samsun’da meydana gelen olayda bir kadının çocuğunun yanında boşandığı İbrahim Zarap isimli bir erkek tarafından sokakta ağır bir şekilde darp edildiği görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Şiddet gören kadının hareketsiz yattığı görülürken, kadının hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA 

Gazeteci Cüneyt Özdemir'in görüntüleri paylaşarak isyan etmesi ve kadının sağlık durumunu sorması üzerine Canik Kaymakamı Mahmut Halhal, bir açıklama yaptı. Özdemir "Dövülen kadının sağlık durumu ile ilgili bir açıklama yapılacak mı ? Sağ mı, hastanede mi, evinde mi? O kadar öfkeliyim ki şu videoyu izledikçe ne yazacağımı söyleyeceğimi bilemiyorum... Kendimi tutuyorum." diyerek isyan etti.

Bunun üzerine Halhal, şunları söyledi; "İyi akşamlar. Kadının hayati tehlikesi yok. Şu an kadın annesi, babası ve çocuğu polis merkezinde. Şahıs göz altında. Savcılık tarafından adli işlemler yürütülüyor."