Bankalara borcu olanları sevindirecek haber

Kamu bankaları tarafından vatandaşa verilen düşük faizli destek kredilerine yapılandırma imkanı geldi. Yapılandırmalara mobil ve internet bankacılığı üzerinden başvurulabilir.

Bankalara borcu olanları sevindirecek haber

Vatandaşı zorlayan pandemi koşulları nedeniyle kamu bankaları yüzde 0.49 faiz oranıyla temel ihtiyaç destek kredisi vermişti. 6 ay geri ödemesiz olarak alınan kredilere şimdi de yapılandırma imkanı verildi.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın verdiği bu krediler 36 ay vadeli olup 6 ay geri ödemesiz, 30 ay boyunca eşit taksitlerle ödeniyor.

Milliyet'ten Burak Taşçı'nın haberine göre; 3, 5, 7.5, 10 bin liraya kadar verilen krediler yüzde 0.49 faiz oranıyla dağıtılmıştı. Aylık geliri 5 bin liranın altında olduğunu beyan eden kişilere kredi çıkmıştı.

YAPILANDIRMA HAKKI

Düşük faizi nedeniyle ödemesi de oldukça kolay olan kredilere ilişkin kamu bankaları yapılandırma seçeneğini sunmaya başladı. Milyonlarca kişinin yararlandığı kredi ile milyarlarca lira dağıtılmıştı. Temel ihtiyaç destek kredisini yapılandırmak isteyenler 18 ile 36 ay arasında vade uzatımı yapabiliyor. Vade uzatımı ile taksitler daha da düşerken faiz oranı ise yüzde 1.42 olarak düzenlenmiş durumda.

İNTERNET ŞUBESİ VEYA MOBİL BANKACILIKTAN YAPILIYOR

Yapılandırma, internet bankacılığı ya da akıllı telefonlardan mobil bankacılık kullanılarak yapılabiliyor. Menüden 'Krediler' bölümüne girildiğinde 'Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma' seçeneği seçildiğinde BTİDK Vade Uzatımı işaretlenerek ilgili kredi seçimi yapılarak 18 ile 36 ay arasında istenen vade dilimi belirlenerek yapılandırma gerçekleşiyor.

Etiketler
Faiz Inter Kredi Yapılandırma